01.07.2024 | 09:11

Служба зайнятості продовжує об'єднувати зусилля державних установ, громадських організацій, бізнесу та громад, щоб створити належні умови для адаптації ветеранів.

               «Діємо за принципом: “Нічого без ветеранів для ветеранів”, тому послуги надаємо безпосередньо в громадах, селищних, міських радах, старостатах, ветеранських хабах. Також працюємо з членам їх родин, що допомагає бачити конкретику їх проблем і запитів. У цьому році проведено понад 600 таких виїзних заходів. Окрім цього, ми також є провайдерами з підготовки та супроводу ветеранів та другого з подружжя у їх прагненні відкрити власну справу за рахунок урядових грантових програм. В цілому, з початку дії програми (з квітня 2023 року) в області надійшло 55 таких заявок, гранти отримали 19 учасників, профінансовано 16 заявок на 7,1 млн. грн.,  створено 5 нових робочих місць. Ніколи не стоїмо осторонь і робимо все, щоб військовий, який навіть тільки починає свою службу в лавах ЗСУ, вже знав і розумів, чим і як держава буде йому допомагати», - коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур.

          Наразі, на обліку в обласній службі зайнятості перебуває 198 демобілізованих військовослужбовця, які зареєстровані офіційно безробітними. Кожен четвертий був працевлаштований. Майже половина з них мають інвалідність та проходять реабілітацію. Водночас, у цьому році роботодавці області заявили про 151 спеціалізовану вакансію для людей з інвалідністю. Наразі актуальними залишаються 64 таких вакансій.

У цьому році:

Отримували послуги:

445 ветеранів

Працевлаштовані:

100 ветеранів

 

Протягом січня-червня 2024 року:

  • послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 445 ветеранів, з них 430 безробітних;
  • допомогу по безробіттю отримували 360 осіб;
  • нове робоче місце за сприяння служби знайшли 100 учасників бойових дій.
  • 78 осіб з інвалідністю внаслідок війни отримували послуги, з них 11 осіб працевлаштовані.
  • отримали ваучер на навчання 5 осіб,
  • брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 10 осіб,
  • проходили профнавчання -  7 осіб.
  • пройшли навчання за експериментальним проєктом 26 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

ТОП-5 професій за якими вони були працевлаштовані:

-водій автотранспортних засобів-15

-охоронник- 8

-тракторист-машиніст - 5

-слюсар- 7