31.01.2020 | 15:13

З метою недопущення фактів працевлаштування громадян без оформлення трудових відносин у галузі торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування, в області проводяться заходи роз’яснювального характеру. Участь у спільній інформаційній кампанії беруть представники Управління Держпраці, обласної служби зайнятості, територіальних органів Державної фіскальної служби, Головного управління Пенсійного фонду України в області.

Враховуючи, що роль служби зайнятості в процесах легалізації зайнятості спрямована на створення сприятливих умов для детінізації заробітної плати та забезпечення соціальної захищеності працівників, на постійній основі проводяться різноманітні інформаційно-консультаційні заходи для населення та роботодавців.

Починаючи з 24 січня поточного року представники Черкаської обласної служби зайнятості провели робочі зустрічі з представниками Управління Держпраці в області, під час яких узгодили графіки спільних відвідувань роботодавців.

У ході інформаційних рейдів відвідані підприємці на робочих місцях. Роботодавцям та їх працівникам надано консультації з питань офіційного працевлаштування, ризиків отримання заробітної плати «у конверті». Також в черговий раз наголошено на необхідності дотримання вимог законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», звернено увагу роботодавців на те, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та попереджено про відповідальність, у разі використання незадекларованої праці.

Робота без письмового трудового договору наражає працівників на небезпечні умови праці та позбавляє права:

  •  на відпустку, зокрема додаткову і без збереження зарплати, відпустку по вагітності та пологах,
  •  на достроковий вихід на пенсію, якщо робота в шкідливих умовах,
  •  на скорочений робочий день або тиждень при роботі у шкідливих умовах,
  •  не працювати у вихідний та святковий день,
  •  на соціальне страхування, зокрема, від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, на випадок безробіття тощо.

Так, у період з 24 по 31 січня поточного року представниками служби зайнятості Черкащини та Управління Держпраці в області здійснено 1 471 інформаційний візит до місцевих роботодавців, які проводять свою діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування. Окрім цього, фахівцями служби зайнятості самостійно відвідано 323 роботодавці. Також проведено 25 семінарів з питань легалізації зайнятості за участю 550 роботодавців та 18 інших заходів, зокрема, засідань «круглих столів», нарад, зустрічей та заходів з суб’єктами господарювання.

Довідково:

Щорічно на Черкащині проводяться заходи щодо взаємодії з реалізації спільних завдань між Управлінням Держпраці в області та Черкаським обласним центром зайнятості, затверджені відповідним наказом. Так, протягом минулого року проведено 333 спільних семінари, в яких взяли участь понад 4,8 тис. роботодавців області.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ

Відділ організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ