24.05.2019 | 15:00

З метою поширення інформації щодо шляхів професійного зростання та кар’єрних можливостей для молоді Черкащини в контексті європейської інтеграції України 23 травня в  Черкаському державному технологічному університеті відбувся День кар’єри Європейського Союзу. Захід проходив в межах проекту  «Інформаційна підтримка молодіжних Мереж Європейського Союзу в Україні» за участю старшокласників, студентів та всіх бажаючих ознайомитися із можливостями працевлаштування в регіоні.

У заході взяли участь представники обласної, місцевої влади, обласного об’єднання організацій роботодавців, обласної служби зайнятості, профспілки, регіональної ради підприємців області та громадські організації.

Від обласної влади у заході взяв участь перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації  Тарас Висоцький, який підкреслив важливість проведення заходу, що покликаний зберегти молодих спеціалістів робітничих та інженерних спеціальностей від виїзду за кордон. Також він відзначив: «Спілкуючись з роботодавцями, ми постійно чуємо про дефіцит кадрів, зустрічаючись з абітурієнтами, ми чуємо про дефіцит якісних вакансій, тому необхідно зробити так, щоб цей дисонанс виправити. Саме сьогоднішній захід робить внесок в те, щоб не було цієї дискомунікації».

«Коли ми говоримо слово кар’єра, ми маємо на увазі успішних наших випускників, тобто чим краще працевлаштований наш випускник, тим більше ми пишаємося і ним, і Черкаським державним технологічним університетом, у якому студент здобув необхідні знання та навички для успішної кар'єри,  – наголосив у вітальному слові ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор.

На День кар’єри ЄС також завітала делегація міжнародної компанії APTIV PLC – найбільший виробник автокомпонентів у світі. Директор з питань розвитку виробництва компанії в Європі, Центральній Азії та Африці Луїс Фігуейредо наголосив, що піклуючись про молодь, її подальше працевлаштування закладається фундамент того, що саме на Черкащині створюється належне середовище для приваблення міжнародного бізнесу. А компанія саме шукує таке сприятливе середовище для розвитку бізнесу в Україні.

У рамках Дня кар’єри діяли локації у форматі виставок представлені роботодавцями та навчальними закладами м. Черкас. Всі бажаючі ознайомилися із сучасними реальними можливостями підприємців Черкащини, дізналися умови вступу до відповідних навчальних закладів, спеціальності та напрямки підготовки, які можна отримати у закладі, ознайомилися з ситуацією на ринку праці Черкащини.

Представники провідних місцевих роботодавців ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Теко трейд», ТОВ «Альтера Ацтека Мілінг Україна», ТОВ «Рейкарц Хотел Менеджмент», ТОВ «Світ ласощів», ТОВ «Манеж», ТОВ «Хімтехнологія», ТОВ «СВС-Арта», ТОВ «Електроарсенал», ПАТ «ЧШК»,  ПАТ «Азот», ВП «Черкаська ТЕЦ» ПрАТ «Черкаськехімволокно», Управління патрульної поліції  в області, Головний центр підготовки особового складу державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (Військова частина 9930), ДП «АЗС № 2» АТ «АК «Богдан Моторс», Черкаська обласна дирекція ПАТ «Райфайзенбанк Аваль», Черкаська дирекція АТ «Укрпошта», АТ «Форвард банк», КП «Черкасиелектротранс» презентуючи свою діяльність розповіли про свою специфіку роботи, актуальні вакансії та заробітну плату за посадами.

«Наше завдання сьогодні полягає в тому, щоб навчити молодих людей фаховим умінням, щоб вони, завершивши навчання  в закладі, були працевлаштовані на робочі місця, і водночас – створити максимально комфортні умови для підприємців, які б мали змогу платити гідну заробітну плату своїм працівникам. А в громадян, щоб був стимул працювати в Україні, а не за кордоном», - наголосив під час виступу директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Звертаючись до молоді директор зауважив, що будувати свою кар’єру необхідно на Батьківщині, а служба зайнятості, у свою чергу, подбає про становлення особистості як висококваліфікованого фахівця, допоможе обрати професійний шлях або здобути нову професію, підвищити кваліфікацію, підібрати роботу відповідно до покликання, професійних зацікавлень та уподобань. «У наш час необхідно швидко адаптуватися до сучасних вимог ринку праці, здобувати нові знання, розвиватися, не зупинятися на досягнутому і невтомно рухатися вперед. За що б ви не взялися, головне – будьте віддані своїй справі до кінця. Не обов’язково досягати якогось зоряного успіху, головне бути чесним перед самим собою в обраній професії та робити те, що любите і любити те, що робите!», - закликав Григорій Дендемарченко.

Водночас на заході діяла панельна дискусія «Найкращі професії сьогодення: чому варто інвестувати час зараз», в якій взяла участь директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак. Також функціонував дискусійний майданчик «Дигіталізація в моїй професії: нові перспективи чи проблеми на ринку майбутнього». Учасники заходів обговорили основні виклики, що існують сьогодні на ринку праці Черкащини та шляхи їх вирішення, визначили взаємні орієнтири щодо співпраці влади, освіти, бізнесу, громадських організацій для досягнення європейських стандартів ринку праці та підготовки фахівців для потреб регіону.

Як обрати майбутній фах, успішно працевлаштуватися на перше робоче місце, побудувати кар’єру – на ці та багато інших різноманітних питань з професійної діяльності знайшли відповіді понад 200 молодих людей, які скористалися послугами Профорієнтаційного майданчику. У ході його роботи проводилася експрес-діагностика щодо визначення власних професійних намірів на безкоштовних Інтернет-платформах державної служби зайнятості "Профорієнтація та розвиток кар’єри" та "Моя професія: консультаційна мережа". Тестування пройшли 185 осіб.

У ході заходу фахівцями обласної та міської служб зайнятості для молоді було проведено 2 тренінги «Робота твоєї мрії: мотивація та визначення напряму діяльності» та  «Самопрезентація за європейськими стандартами: резюме, співбесіда, відеорезюме, інтерв'ю». Для молоді було надано ряд фахових профорієнтаційних консультацій.

 Відділ інформаційної роботи ОЦЗ