26.04.2019 | 15:09

«І мертвим, і живим, і ненародженим!», - під таким гаслом, сьогодні, біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю» у Соборному сквері міста, відбулися заходи з нагоди 33-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Представники обласної та місцевої влади, профспілки, служби зайнятості, навчальних закладів, громадських організацій, міських підприємств, ветерани-чорнобильці, учні шкіл та всі небайдужий до людської долі взяли участь у покладанні квітів до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю» та у проведеному, представниками різних конфесій, мітингі-реквіємі за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС. Директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко та його заступник Сергій Забудський долучилися до участі у відповідних заходах.

«Саме цього дня, 33 роки потому, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася найбільша техногенна катастрофа, яка сколихнула весь світ, змінила історію України й долі мільйонів українців. Чорнобиль – приклад того, коли мирний атом може стати справжньою ядерною зброєю. 115 жителів Прип’яті одразу після вибуху залишили свої домівки. Відразу ж сталося зараження радіонуклідами 30-тикілометрової зони, а це – 2 300 населених пунктів, майже 2,5 млн наших українців. З глибоким сумом ми сьогодні вшановуємо наших ліквідаторів, які віддали життя на місці трагедії та тих, хто не дожив до сьогодні. А тим, хто нині з нами, – щира дяка за подвиг та за мільйони врятованих», - наголосив заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв. Саме посилення соціальної підтримки чорнобильців, за його словами, є незмінним пріоритетом обласної влади.

На сьогодні в області проживає понад 100 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із них осіб із інвалідністю – 6 576, ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 7 995, дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 13 637, зокрема 38 дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

На 2019 рік для надання пільг і компенсацій громадянам області, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з державного бюджету спрямували 49,6 млн грн.

Цього дня по області проходять урочисті та пам’ятні заходи: покладання квітів, мітинги-реквієми, тематичні виставки тощо

У свою чергу Черкаська обласна служба зайнятості докладає максимум зусиль щодо надання послуг категорії населення, яка постраждала від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Довідково: 32 роки тому, 26 квітня 1986 року, сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Від аварії постраждало 7м% населення України, що становить 3 361 870 осіб. Ця трагедія не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ