23.05.2018 | 11:07

27 квітня 2018 року на засіданні  чергової сесії Городищенської  районної ради затверджено районну програму зайнятості населення на 2018-2020 роки.

Виконання районної програми у 2014-2017 роках  сприяло стабілізації ситуації на ринку праці Городищенського району. За час дії цієї програми послугами районного центру зайнятості скористалось понад 10 тис. безробітних. Пріоритетом в роботі центру зайнятості було і залишається забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами та оперативне працевлаштування пошукачів роботи. За ці роки вдалося забезпечити зайнятість понад 4,5 тис. громадян району, в тому числі майже 3,6 тис. безробітних.

Для підвищення мотивації роботодавців до створення робочих місць та працевлаштування соціально-вразливих верств населення здійснювалася  виплата  компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям, завдяки цьому 66 безробітних були таким чином працевлаштовані. Також заходи програми були спрямовані і на розвиток підприємництва в районі – 86 безробітних за фінансової підтримки Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття започаткували власну справу. Велика увага в заходах програми була приділена тимчасовій зайнятості – протягом трьох років майже 2,6 тис. безробітних приймали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру, понад 1 100 безробітних підвищили свою конкурентоздатність на ринку праці  Городищини.

Виконання цих заходів вплинуло на зниження зареєстрованого безробіття в районі. Так, якщо на кінець 2014 року на обліку в центрі зайнятості  перебувало  927 безробітних, то завдяки реалізації відповідних заходів вдалося стримати зростання безробіття в районі, і на початок цього року чисельність безробітних зменшилася та становила 732 особи.

Реалізація заходів районної програми зайнятості на період до 2020 року сприятиме  подальшому розвитку стабілізаційних процесів та зниженню навантаження на ринку праці району.

Основними завданнями Програми визначено:

 - сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття;

 - збереження наявних та створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці;

 - приведення чисельності професійного складу та кваліфікаційного рівня робочої сили у відповідність із потребою роботодавців;

 - підвищення якості робочої сили;

 - посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості;

 - детінізація відносин у сфері зайнятості населення;

 - забезпечення соціального захисту населення від безробіття.

З метою підвищення соціального захисту населення, відповідно до програми, буде забезпечено підвищення ефективності надання соціальних послуг, організація індивідуальної, адресної роботи з безробітними, орієнтованої на кінцевий результат – працевлаштування, забезпечення пріоритетності надання гарантій зайнятості соціально-вразливим категоріям населення, вимушено переміщеним особам та демобілізованим військовослужбовцям.

Для повернення безробітних громадян до активної трудової діяльності в 2018-2020 роках передбачається щорічно:

  • працевлаштувати близько 800 безробітних;
  • організувати професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації близько 190 безробітних відповідно до потреб  ринку праці;
  • залучити до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру близько 290 осіб.
  • урізноманітнити профорієнтаційні послуги для цільових груп населення (школярі, молодь, жінки, люди з обмеженими можливостями, безробітні з тривалим періодом незайнятості), спрямовуючи зусилля на формування активної позиції в питаннях зайнятості, свідомий вибір напрямків професійної діяльності, підвищення престижу робітничих професій;
  • посилити індивідуальну адресну роботу з громадянами, які тривалий час не мали роботи.

Вагому роль в реалізації програми буде відігравати Городищенська районна філія обласного центру зайнятості. Службою зайнятості буде і надалі приділятись увага щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та збереження існуючих, шляхом застосування комплексу законодавчих програм (компенсація єдиного соціального внеску, надання допомоги по частковому безробіттю, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо).

З метою укомплектування робочих місць передбачається і надалі застосування індивідуального підходу щодо оперативного вирішення кадрових потреб кожного роботодавця, забезпечення результативності їх обслуговування, вивчення реального стану трудових ресурсів підприємств та руху робочої сили, перспективної потреби в кадрах.

Також заплановано удосконалити форми та методи профорієнтаційної роботи із різними верствами населення. Профорієнтаційні послуги матимуть адресний характер, збільшаться обсяги індивідуальних консультацій в обслуговуванні клієнтів служби зайнятості.

З метою поновлення професійної мобільності та підвищення конкурентоспроможності безробітних буде продовжуватись робота над підвищенням ефективності їх професійного навчання відповідно до потреб ринку праці та вимог роботодавців.

У зв’язку з подіями на сході України пріоритети надання соціальних послуг служби зайнятості полягатимуть у першочерговому наданні психологічної підтримки та допомоги у працевлаштуванні особам з числа вимушених переселенців та демобілізованих військовослужбовців.

Результатом реалізації заходів районної програми має стати підвищення добробуту мешканців Городищенського району.

Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ