12.03.2020 | 15:10

Протягом 2019 року роботодавці Смілянщини повідомили службу зайнятості про наявність 2 635 вакансій.

За видами економічної діяльності вакансії розподілилися наступним чином: 21 % - на підприємствах та установах переробної промисловості, 12 % - у сільському господарстві, 10 % - в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, представників сфери торгівлі та послуг, кваліфікованих робітників з інструментом.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців серед водіїв автотранспортних засобів, продавців продовольчих та непродовольчих товарів, слюсарів з ремонту рухомого складу.

Станом на 1 березня 2020 року у базі даних Смілянського міськрайонного центру зайнятості налічувалося 96 вакансії. Середній розмір заробітної плати у цих вакансіях становив 6524 грн. Для порівняння,  на 1 березня 2019 року – 5246 грн. У 76% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив понад 9 тис. грн., для професіоналів – 6,9 тис. грн., для фахівців – 5,8 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом – 6,8 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 7,1 тис. грн., для працівників найпростіших професій – 5,8 тис. грн., для працівників торгівлі та послуг – 4,8 тис. грн.

Найвищий розмір оплати праці зазначався у вакансіях: головний металург – 16 тис. грн., головний економіст – 13 тис. грн., майстер гірничий та електрогазозварник – понад 12 тис. грн., менеджер з постачання та інженер-програміст – 10 тис. грн.

Всього протягом минулого року послугами Смілянської служби зайнятості скористалося 3 459 громадян, що на 16,2 % менше, ніж у 2018 році. Станом на 1 березня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 841 особа.  

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (151 особа), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (184 особи), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) (122 особи).

На одну вакансію станом на 1 березня 2020 року в середньому претендувало 9 безробітних. Для порівняння, станом на 1 березня 2019 року – 14 осіб.

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігається у сільському, лісовому та рибному господарстві (156 осіб) та найпростіших професіях (48 осіб на 1 вакансію). Найменше – в освіті та промисловості – по 4 особи на одну вакансію.

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію серед державних службовців, керівників та менеджерів (20 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (4 особи).

Смілянський міськрайонний центр зайнятості