10.10.2023 | 17:11

Сьогодні в усьому світі відзначають День ментального здоров’я.

«Ти як?» - питання, яке стало для українців своєрідним паролем для визначення спорідненої душі.

У День ментального здоров’я, за ініціативи першої леді Олени Зеленської відбулись заходи в усіх великих містах України.

У Черкасах цього дня можна було пройтися «Стежкою ментального здоров’я». Свої техніки подолання стресу продемонстрували до десяти громадських організацій.

На заході фахівці служби зайнятості проводили профдіагностичне тестування для молоді та дорослих. Охочі отримували поради та консультації з питань зайнятості. Цікавили містян й грантові та освітні програми, якими опікується Служба.

За словами директора Черкаського обласного центру зайнятості Олександра Джура, обласна служба зайнятості стала одним із майданчиків, де втілюються проєкти з підтримки психо-емоційного стану працівників та проводяться воркшопи для роботодавців. Акцент на роботі з ветеранами та їх реінтеграції.

Зокрема, за підтримки регіонального координатора Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторії Шепіль реалізується спільний проєк з Черкаським обласним центром зайнятості "Підтримка ментального здоров’я працівників - інвестиція в людський капітал. Ветерани - як потужний робочий ресурс."

«Впевнений, що втілення програми «Ти як?» сприятиме висвітленню неплакатної української сучасності та допоможе багатьом знайти точку опори і підтримку. Як на мене, головний пріоритет сьогодення – збереження держави, її громадян та їх життєвих ресурсів. Бо якщо залишити все так, як є і тримати Poker face, то ці ресурси дуже швидко скінчаться. Потрібно навчитися цінувати кожен прожитий день, не боятися позитивних емоцій, не боятися розвиватися, і обов’язково жити. Жити. Не виживати», - зазначив Олександр Джур.