оп
10.01.2019 | 08:00

Громадські та інші роботи тимчасового характеру, що організовуються відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», передбачені для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.

На період участі у таких роботах між найманим працівником та роботодавцем укладається строковий трудовий договір у письмовій формі. На учасників таких робіт розповсюджуються усі відповідні соціальні гарантії, передбачені у трудовому законодавстві.

 Зокрема, у Тальнівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості впродовж 2018 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було  залучено 626 безробітних громадян.

 Також було створено 65 тимчасових робочих місць та використано коштів у сумі 310,3 тис. грн., з них - 155,2 тис. грн. з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Пропозиції щодо участі в роботах тимчасового характеру надходили від 41 роботодавця, з них: 6  від сільських рад та управління соціального захисту населення.

Безробітні виконували роботи з підготовки документів щодо отримання житлових субсидій населенням, надавали допомогу із соціального супроводу соціально-вразливих категорій населення, зокрема інвалідів І групи та допомагали сім’ям учасників АТО.

9 осіб працювали на роботах з благоустрою територій населених пунктів. Для організації таких видів робіт з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття використано коштів на суму 11,3  тис. грн. та 26,5 тис. грн. з місцевого бюджету.

Як зазначила директор Тальнівської районної філії Світлана Савченко: «Роботи тимчасового характеру сприяють збереженню у безробітного мотивації до праці, ознайомленню з роботою підприємства, опануванню нових професійних знань та навичок а також активізує прагнення до подальшого працевлаштування».

З метою виявлення потреби сфери застосування громадських робіт, їх необхідності для розвитку громади, фахівцями районної філії постійно проводиться робота щодо розширення їх видів.

Зокрема, у територіальних громадах вивчається потреба проведення робіт з екологічного захисту навколишнього середовища.  Тальнівська об’єднана  територіальна громада в рамках захисту та збереження громадського здоров’я планує у 2019 році шляхом проведення громадських робіт організувати соціальний супровід осіб ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз.

Із загальної кількості осіб, які брали участь у тимчасових роботах 228 - працевлаштовані.

Наприклад, працюючи на оплачуваних громадських роботах з організації надання житлових субсидій, 6 безробітних пізніше були прийняті на роботу в управління соціального захисту. Перевага в першочерговості зайняття вакантних посад надавалася тим конкурсантам, хто мав досвід роботи та добре себе зарекомендував під час громадських робіт.

Тальнівська районна філія продовжує роботу щодо ефективного налагодження співпраці з  роботодавцями, органами місцевої влади і місцевого самоврядування щодо забезпечення безробітних тимчасовою зайнятістю.

Тальнівська районна філія ОЦЗ