11.04.2016 | 08:07

З метою розроблення механізму щодо збільшення надходжень до міського бюджету та вжиття заходів з легалізації трудових відносин, нещодавно, в приміщенні Уманського міського центру зайнятості під головуванням заступника міського голови Бабич Вікторії відбулося засідання "круглого" столу на тему: "Легалізація зайнятості: проблеми та шляхи вирішення". На заході були присутні представники центру зайнятості, міського управління праці та соціального захисту населення, фінансисти та податківці.

Засідання відкрила начальник міського управління праці та соціального захисту населення Кучер Галина, яка всіх присутніх ознайомила із напрямками реалізації Стратегії подолання бідності, в частині розширення доступу до продуктивної зайнятості, сприяння зростанню доходів населення від зайнятості та виплат у системі державного соціального страхування для забезпечення умов гідної праці. Головну увагу вона зосередила на тому, що легалізація заробітної плати – загальна проблема всіх державних органів, тому вирішувати її слід спільними зусиллями.

Про легалізацію трудових відносин, стимулювання роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць з високою оплатою праці проінформувала заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Уманського міського центру зайнятості Біленька Ольга.

Особливо «гарячим» в обговоренні було висвітлення актуального на сьогодні питання щодо виплати заробітної плати "в конвертах", на якому зупинився заступник начальника міської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області Якубенко Владислав. «В наш час дуже важливо, щоб громадяни осмислили те, що отримуючи зарплату "у конвертах", вони самі себе позбавляють соціального захисту в майбутньому, так як пенсію вони отримають лише з офіційно нарахованих сум заробітку», – зазначив він.

В результаті засідання «круглого столу» робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення напрацювала основні напрямки роботи у 2016-2017 рр.