17.02.2016 | 16:24

      Незважаючи на складну ситуацію на ринку праці, за сприяння Черкаської обласної служби зайнятості в січні 2016 року отримали роботу 1506 громадян, у тому числі 958 безробітних, з яких кожний п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо).

      Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (батьки, які мають дітей віком до 6 років, випускники навчальних закладів, діти-сироти, люди з інвалідністю тощо), становила 204 особи.

      На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат єдиного соціального внеску працевлаштовані 32 безробітні, у тому числі 16 осіб, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та 16 осіб, працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

      Започаткувала власну справу завдяки отриманню допомоги по безробіттю одноразово 61 особа. Кожен другий колишній безробітний відкрив власну справу у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, кожен десятий – у професійній, науковій та технічній діяльності, стільки ж у сільському, лісовому та рибному господарствах.

Протягом січня 2016 року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 31,9 тис. осіб.

У січні 2016 року 1083 роботодавця поінформували центри зайнятості області про наявність 1735 вакансій, що на 11 % менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Служба зайнятості, також, активно проводить роботу з навчання безробітних за актуальними професіями та спеціальностями. Так, навчання за понад 18 спеціальностями пройшли 1177 безробітних, що сприяло підвищенню їх конкурентоспроможності на ринку праці. За допомогою служби зайнятості до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру були залучені 428 осіб.

Матеріальне забезпечення. Станом на 1 лютого 2016 року кількість зареєстрованих безробітних становила 25,9 тис. осіб, з них 20,9 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у січні 2016 року складав 1 456,81 грн.

Наразі в реальному секторі економіки спостерігається скорочення попиту на робочу силу. Протягом січня 2016 року на одне вільне робоче місце претендувало 12 безробітних. Скорочення попиту на працівників спостерігалося практично в усіх видах економічної діяльності. З початку 2016 року роботодавці повідомили державну службу зайнятості про заплановане масове вивільнення 883 працівників, що в шість разів більше, ніж у січні 2015 року.