10.09.2020 | 11:39

З 8 вересня цього року у службі зайнятості Черкащини розпочалося навчання представників служби зайнятості, зокрема кар’єрних радників та консультантів роботодавця. Навчання проходить у рамках реалізації проєкту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». Третій день поспіль захід проходить в онлайн-форматі на платформі Zoom.

П’ятирічний проєкт реалізується (2017-2022 роки) в рамках Данської програми сусідства (DANEP) на 2017-2021 роки та Данської програми підтримки для України. Проєкт спрямований на комплексне вирішення проблем зайнятості та ринку праці на національному та регіональному рівнях, зокрема вдосконалення механізмів управління ринком праці, розвиток професійних навиків учасників ринку праці, зміцнення соціального діалогу.

Проєкт передбачає три напрямки взаємодії:

1. Управління ринком праці та активна політика на ринку праці

2. Тристороннє партнерство і соціальний діалог

3. Створення сприятливих умов для сталого розвитку підприємств та підтримка підприємництва.

Модераторами навчальних модулів виступають представники Міжнародної організації праці та Державної служби зайнятості. Слухачі під час навчання розглядали питання щодо інтенсивного консультування та профорієнтації, в тому числі для груп осіб, які ризикують бути виключеними з ринку праці, особливостей роботи радника роботодавців, нових тенденцій у наданні послуг, моніторингу і оцінювання управління ефективністю діяльності та оцінювання впливу.

Учасників навчання поінформували про багаторівневу модель надання послуг та підходи до профілювання, комплексне профорієнтаційне консультування і наставництво, основні профорієнтаційні теорії, компетенції фахівців-консультантів тощо. Також увагу було зосереджено на принципах діяльності фахівців, які застосовуючи комплексний підхід, орієнтуючись на ресурси особистості, забезпечують індивідуальний супровід безробітного задля його подальшого працевлаштування. Детально прокоментовано особливості роботи «спеціалізованого кар’єрного радника».

Від Черкаського обласного центру зайнятості участь у освоєнні модулів взяли заступниця директора Марина Сорокіна, начальниці відділу організації профорієнтації Алла Баранцова, відділу організації надання послуг роботодавцям Лариса Мірошник, відділу статистики та прогнозування Наталія Гудіменко та відділу організації сприяння працевлаштуванню Наталія Мінько.

Усі представники базових центрів зайнятості та філії обласного центру зайнятості також мали можливість прослухати навчальні модулі в онлайн-форматі.

Наступного тижня заплановано навчання за відповідними модулями для керівництва регіонального рівня.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ