Захід присвячений Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми розпочався 31 липня у центрі Черкас. На Соборній площі були розміщені експозиції з роздатковими матеріалами на тему протидії торгівлі людьми. Мешканцям та гостям міста розповідали про безпечний перетин кордону, легальне працевлаштування, їхні права та соціальний захист. Окрім представників державних та громадських установ, консультували перехожих і спеціалісти Черкаського обласного, міського та районного центрів зайнятості.
Від фахівців центру зайнятості всі бажаючі могли дізнатися про можливості працевлаштування на підприємствах Черкащини та по Україні, а також професійного навчання, відкриття власнї справи, отримали інфомаційні буклети. Директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак зазначила, що можливість подорожувати без віз збільшує шанси потрапити у рабство. «Працевлаштовуйтесь легально, ні в якому разі не віддавайте своїх документів та звертайтесь до служб, які можуть вам допомогти», – радить вона.
Естафету акції підтримали в кожному центрі зайнятості області, де були оновлені інформаційні матеріали щодо боротьби з торгівлею людьми в профінформаційних секторах та на комп’ютері вільного доступу. Крім того, проведено 29 семінарів щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці, в яких взяли участь 456 безробітних.
Довідково: Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй 2013 року проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.
Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.
Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Торгівля людьми карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.