12.03.2020 | 11:30

Відповідно до п.2 ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення» зареєстровані безробітні зобов’язані: 

1) самостійно або за сприяння центру зайнятості (філії) здійснювати активний пошук роботи, який полягає у вжитті цілеспрямованих заходів до працевлаштування, зокрема взяття участі у конкурсних доборах роботодавців;

2) відвідувати центр зайнятості (філію), в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше, ніж один раз на тридцять календарних днів;

3) дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, зокрема брати участь у заходах, пов’язаних зі сприянням забезпеченню зайнятості населення;

4) інформувати центр зайнятості (філію) протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону України «Про зайнятість населення».

Відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості (філії), даних і документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.

Виконання цієї статті включає не тільки регулярне відвідування центру зайнятості (філії) в погоджений час та дату, а й самостійний пошук роботи, який передбачає відвідування ярмарок вакансій, які проводить центр зайнятості (філія), пошук роботи з використанням оголошення газет, бюлетенів, телебачення, інформації від знайомих, звернення до підприємств, подання оголошення в засоби масової інформації і т. д.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. 

У разі виїзду особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа зобов’язана повідомити про це державну службу зайнятості.

Сума оплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов’язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. 

У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації. 

Юридичний відділ ОЦЗ