07.04.2021 | 11:11

На сьогоднішній день в структурі економіки міста Сміли вагому роль відіграє підприємництво, завдяки якому збільшуються обсяги виробництва та надання різноманітних послуг.

Успішна підприємниця Юлія Цибко розпочала свою кар’єру «бізнес-леді» у вересні 2017 року. Юлія займається організацією харчування дітей в закладах освіти. На сьогоднішній день - це два дитячих садочка та три загальноосвітні школи Сміли.

Організація харчування в закладах освіти досить складна та відповідальна справа. З січня цього року в Міністерстві охорони здоров’я прописали новий санітарний регламент – в документі вказали, які продукти можна і потрібно використовувати під час приготування  їжі для школярів, а які категорично заборонені.

«Регламентом встановлено вимоги до харчових продуктів та готових страв, що можуть пропонуватись дітям. Наприклад, передбачено низку обмежень за вмістом солі, цукру та жиру з урахуванням сучасних тенденцій щодо здорового харчування та рекомендацій ВООЗ. І за всіма цими тенденціям ми слідуємо», – розповіла Юлія.

Переваги у співпраці з місцевою службою зайнятості, з перших днів своєї діяльності, Юлія оцінила, коли звернулася за допомогою в підборі персоналу до Смілянського міськрайонного центру зайнятості.

Зі слів підприємниці, служба зайнятості пропонує різноманітний спектр послуг для підприємців, які планують розвиватися та створювати нові робочі місця. Це не тільки допомога в підборі працівників, а й організація стажування на робочому місці, надання роботодавцю компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних в пріоритетних галузях економіки.

Більш ніж за три роки співпраці до підприємниці були працевлаштовані 22 безробітних на посади кухаря та кухонного робітника, ще 4 особи пройшли стажування на виробництві. За працевлаштування 3 безробітних на нові робочі місця, працедавиця отримала компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску, а за працевлаштування безробітної з числа внутрішньо переміщених осіб - компенсовані витрати на оплату праці.

«Співпраця зі службою зайнятості дозволяє не лише економити час для ведення бізнесу, але є і фінансово вигідною. Для оперативної роботи роботодавцям пропонується зареєструватися в «Електронному кабінеті роботодавця» (https://www.dcz.gov.ua/cabinet), попередньо звернувшись до консультантів роботодавців нашого міськрайонного центру зайнятості», - зауважує директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості Тетяна Сумська.

Смілянський міськрайонний центр зайнятості