оп
27.02.2019 | 10:00

Однією із ефективних і сучасних профорієнтаційних форм роботи служби зайнятості, є організація клубних засідань з урахуванням інтересів та потреб школярів. Відповідні засідання створюють умови для розвитку творчих здібностей, спілкування, самовираження і самоствердження юнаків та дівчат.

Організація клубних об’єднань сприяє формуванню у молодих людей професійних інтересів, підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці, здатності максимально використовувати у професійній діяльності власні вміння і навики.

З цією метою фахівці  Монастирищенської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості організовують роботу профорієнтаційного клубу «Орієнтир», учасниками якого стають школярі старших класів та випускники загальноосвітніх шкіл.

У рамках діяльності клубу відбувається теоретичне та практичне знайомство школярів зі світом професій та правилами вибору майбутнього фаху.

Учасники клубу аналізують формулу вибору професії «Хочу-Можу-Треба», розглядають поняття здібностей та їх роль при виборі професії, проходять психодіагностичне тестування, в тому числі з використанням онлайн-сервісу служби зайнятості «Моя професія. Консультаційна мережа» з подальшою консультацією фахівця з профорієнтації Олесі Борець.

Засідання клубу проходять з використанням різних форм роботи: бесіда з елементами тренінгу, вікторини, завдання, вправи тощо. Старшокласники відпрацьовують комунікативні навички, стилі міжособистісних стосунків і водночас вчаться відповідальності за власне майбутнє.

Протягом 2019 року вже проведено 3 таких зустрічі, у яких взяло участь 47 учнів району, зокрема, випускники закладу освіти «Монастирищенський професійний ліцей».

«Кожен випускник, розмірковуючи над своїм майбутнім, перш за все вирішує, як реально оцінити свої можливості, здібності, інтереси, яку професію йому обрати. І в цей особливий і відповідальний період життя, учні потребують особливої підтримки і кваліфікованої допомоги», - коментує Олеся Борець.

 

Монастирищенська районна філія ОЦЗ