10.01.2020 | 09:00

Щоб досягти своєї мети, людина перебуває в постійному пошуку, а досягнувши її, стає самодостатньою, розкривається як особистість та відчуває себе повноцінною частиною соціуму. Але найважче, реалізувати себе у житті та досягти професійного успіху людям з інвалідністю.

Костянтин з села Червона Слобода у віці 58 років звернувся до Черкаської районної філії обласного центру зайнятості.

Чоловік шукав роботу, звільнившись з посади охоронця, ще раніше працював водієм автотранспортних засобів. Відвідуючи прийоми фахівця зі сприяння працевлаштуванню та переглядаючи вакансії, безробітний зрозумів, що без освіти він зможе виконувати лише найпростіші не кваліфіковані роботи, виконання яких обмежує стан здоров’я.

На одному з семінарів Костянтин почув про можливість професійного навчання та ознайомився з переліком професій. Коло вибору було обмежене, що зазначалося в Індивідуальній програмі реабілітації людини з інвалідністю.

Зробити вірний вибір допомогло профорієнтаційне тестування, адже чоловікові було важко зорієнтуватися, яка ж професія йому до душі. Вибір підтвердився замовленням роботодавця працівників на затребувану в регіоні професію. Пройшовши навчання та опанувавши професію «водій навантажувача», колишній безробітний тепер працює за освітою на ТОВ  Віджи Продакшн.

Директор районної філії Олександр Гриценко зазначає: «У випадку надання послуг шукачам роботи, які мають інвалідність, важлива не лише підтримка, але і врахування особливостей їх фізичного стану. Крім того, для мотивації людей з інвалідністю до пошуку роботу. У службі зайнятості  систематично проводяться спеціалізовані семінари, тренінги, є спеціальні куточки, що постійно наповнюються корисною інформацією».

Черкаська районна філія ОЦЗ