03.08.2018 | 14:53

Одним із основних завдань в роботі  Черкаської обласної служби зайнятості є налагодження тісної співпраці з роботодавцями для задоволення їх кадрових потреб, зокрема шляхом організації та проведення професійного навчання безробітних. В умовах сучасного ринку праці надзвичайно важливими стали розуміння та готовність працівника навчатися та підвищувати кваліфікацію упродовж  всієї своєї діяльності.

 З кожним роком професії  оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні стають дедалі актуальнішими, оскільки передбачають обслуговування робітниками автоматизованих котелень  з сучасним обладнанням в залежності  від системи опалення. Для успішної професійної діяльності людей  даних професій необхідні ґрунтовні знання про будову, порядок експлуатації та обслуговування котлів, вивчення способів попередження і ліквідації несправностей, аварій;  правил  і норм безпеки  і виробничої санітарії, протипожежного захисту тощо. Для оперативного укомплектування таких вакансій служба зайнятості вже влітку організовує навчання безробітних. За короткий термін вони мають можливість пройти професійне навчання, аби  з початком опалювального сезону отримати гарантоване місце роботи.

Робота операторів та машиністів (кочегарів) котелень зазвичай має сезонний характер. Тому з наближенням опалювального сезону все більше роботодавців звертається до базових центрів зайнятості, філій Черкаського обласного центру зайнятості  з метою укомплектування штату кваліфікованими працівниками.

На кінець червня – початок липня поточного року  розпочали навчання 29 безробітних за професією оператор котельні, направлених Кам’янською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості, Уманським та Черкаським міськими центрами зайнятості.

Городищенською, Корсунь-Шевченківською, Лисянською, Маньківською, Христинівською, Чигиринською районними  філіями Черкаського обласного центру зайнятості на замовлення роботодавців організоване професійне навчання безробітних за професією  машиніст (кочегар) котельні. Кваліфіковану професійну підготовку, перепідготовку проходять  78 осіб.

Під час теоретичних і практичних занять  на базі ТОВ «Навчальний заклад «Черкаський навчально-курсовий комбінат» та  Державного професійно-технічного навчального закладу «Черкаський навчальний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України» безробітні  опановують навики з  охорони праці і техніки безпеки, правила поведінки і роботи з газовими котлами та котлами на твердому паливі, електрообладнанні, знайомляться з новими енергозберігаючими технологіями  в галузі теплопостачання. По закінченню навчання безробітні отримають свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації та допуски до виконання робіт з підвищеною небезпекою  для кваліфікованого обслуговування котелень.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ