13.03.2020 | 12:10

Професійне свято – День землевпорядника - відзначається в Україні щорічно у другу суботу березня починаючи з 1999 року.

Сучасний землевпорядник – це фахівець в галузі державного управління, економіки, екології, права, сільського господарства, територіального планування, геоінформатики, який має вміти якісно і на високому кваліфікаційному рівні готувати управлінські й проектні рішення, розробляти документацію із землеустрою, складати експлікації, робити зйомку і веліруванння, проектувати міжгосподарське і внутрішньогосподарське землевпорядження з економічним обґрунтуванням, вести земельнооблікову документацію, проводити заходи із землевпорядкування, ефективного використання земель, охорони, контролю за дотриманням земельного законодавства тощо.

«Почесна в минулому, потрібна сьогодні, ще більш актуальна в майбутньому», – так кажуть про професію землевпорядника ті, хто навчає цій цікавій та перспективній професії. Сьогодні, майже у кожному потужному закладі вищої освіти різних ступенів акредитації є факультет землевпорядкування.

Попит на  таких фахівців є постійно.

Протягом минулого року від роботодавців Черкащини надійшло 27 вакансій у галузі земельних відносин, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 24 вакансії. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила три календарні дні. 

У переважній більшості вакансії «інженер-землевпорядник», «технік-землевпорядник», «геодезист» надходили від Черкаської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», ДП «Черкаський науково-дослідний та  проектний інститут землеустрою», виконавчого комітету Сабадаської сільської ради, ТОВ «Урочище Журавське,  «Експерт робота», «Земельно-кадастрове бюро», ПП «Надір», «Чигирин-Гео» та інших.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у минулому році було 86 осіб. На кінець минулого року на обліку служби зайнятості перебувало 16 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить від 5 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ