25.03.2019 | 08:40

За сприянням у працевлаштуванні з початку 2019 року до обласної служби зайнятості звернулось  понад 6,8 тис. безробітних осіб, всього послугами служби зайнятості скористались 24,6 тис. безробітних, що на 2,1 % менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Понад 2,1 тис. роботодавців регіону поінформували службу зайнятості про наявність понад 5,2 тис. вакансій (на 9,3 % більше, порівняно з відповідним періодом минулого року).

Загалом, у цьому році актуальними у базі даних обласної служби зайнятості були 5,7 тис. вакансій.

Збільшення надходження розширило можливості служби зайнятості щодо працевлаштування пошукачів роботи. З початку року за сприяння служби зайнятості роботу отримали  4,1 тис. осіб.

Слід зазначити, що 48,8 % з них були працевлаштовані  в перші дні після звернення до служби зайнятості, ще до набуття статусу безробітного.

За сприяння обласної служби зайнятості роботою забезпечено понад 1 тис. осіб, які потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні,  з них 108 осіб з інвалідністю, 48 учасників АТО і ООС, 14 громадян з числа внутрішньо переміщених осіб.

До тимчасової зайнятості були залучені майже 1,1 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. У такий спосіб, з початку року були працевлаштовані 114 особи           з числа безробітних.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 9 осіб відкрили  власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, сільське господарство тощо.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців, або для самозайнятості людини.З початку року 1,8 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 березня 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористались   понад 19,9 тис. безробітних, що на 3,5 % менше ніж на цю дату торік.

Середній розмір допомоги по безробіттю у лютому 2019 року становив 2 932 грн., що на 602 грн. більше, ніж у лютому 2018 року.

 

Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ