24.04.2018 | 08:50

Формування у молодих людей мотивації до вибору робітничих професій – є важливим чинником попередження зростання безробіття серед молоді. 

З метою сприяння розширенню знань школярів про різноманітність світу професій, Христинівським районним центром зайнятості організовано професіографічну екскурсію до Моторвагонного депо міста Христинівка.

У заході взяли участь 46 школярів Христинівської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 1                       ім. О. Є. Корнійчука разом із вчителями та директором районного центру зайнятості Василем Ковальським.

Представник відділу кадрів Олена Гаркавенко презентувала школярам підприємство, його діяльність і ознайомила з роботою Моторвагонного депо, а також розповіла учням про те, що вагонні депо бувають пасажирськими та вантажними: «Пасажирські здійснюють поточний або капітально-відновлювальний ремонт, а також мийку та екіпірування пасажирських вагонів - підготовка води, постільної білизни та продуктів харчування для поточного рейсу. Водночас вантажні здійснюють поточні та капітально-відновлювальні ремонти вантажних вагонів, заміну колісних пар, а також підготовку вагонів до навантаження. Депо будуються на великих станціях, там, де формуються і звідки вирушають в дорогу вантажні та пасажирські потяги».

 Учасникам заходу також була надана детальна інформація про вимоги до професій, можливості працевлаштування, умови та оплату праці, а також перспективи кар’єрного зростання.

Особливе захоплення у юнаків та дівчат викликали відвідини ремонтних цехів, де здійснювались роботи по обслуговуванню вагонного складу. Саме там діти ознайомилися з такими професіями, як слюсар з ремонту рухомого складу, коваль на молотах і пресах та токар.

«Організація таких професіографічних зустрічей формує у молоді позитивне ставлення до робітничих професій, розширює світогляд учнів та допомагає у виборі майбутнього професійного шляху», - зазначив директор центру зайнятості Василь Ковальський.

 

Христинівський РЦЗ