13.11.2020 | 14:50

Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, яке присвячене всім аграріям країни засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

За структурою господарства Черкаська область є індустріально-аграрною. Земля Богдана та Тараса відрізняється від інших областей високим рівнем виробництва зерна, цукрового буряка, соняшника, овочів, тваринництвом м'ясо-молочного напрямку.

Сільське господарство продовжує нарощувати свій потенціал на світовому аграрному ринку. І цій, як і будь-якій іншій галузі, потрібні фахівці. Одним з найважливіших і найзатребуваніших фахівців у сфері сільського господарства є, звісно,  агроном.

Завданнями агронома є застосування нових методів для підвищення врожайності, експериментування з новими культурами, які не вирощуються в тій чи іншій місцевості тощо. Одночасно - це вчений-селекціонер і бригадир на польових роботах. Про роботу агронома можна говорити багато, але точно можна стверджувати, що це - відповідальний помічник керівника господарства, від якого залежить успіх ведення аграрного бізнесу.

Так, з початку 2020 року вакансії агронома надходили від ТОВ «Лебединський насіннєвий завод», СФГ «Світлана», ПП «Урос», СТОВ «Маяк», СТОВ «А. Ф. Злагода», СТОВ «Агрофірма Корсунь». Середня зарплата серед заявлених вакансій в середньому становила 8 тис. грн. 

Не менш важливою професією у сфері сільського господарства є лікар ветеринарної медицини. До його обов'язків  входить постійне спостереження за станом тварин, виконання правил догляду за ними, годування, утримання та відтворення. Ветлікар здійснює систематичні профілактичні заходи та суворо контролює виконання санітарно-гігієнічних норм на сільськогосподарських підприємствах.

Вакансії лікаря ветеринарної медицини надходили до обласної служби зайнятості  від багатьох роботодавців, які провадять свою діяльність у напрямку тваринництва. Серед них: ФГ «Голден», ДГ «Умань-агро», ТОВ «Продсільпром» та ін. Середня зарплата серед заявлених вакансій, в середньому становила 7 тис. грн. 

Звичайно ж, що сільське господарство не обходиться без тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Сучасний тракторист володіє знаннями та навиками багатьох сільськогосподарських професій: водія, а саме  - тракториста, механіка, він  знає будову і правила експлуатації тракторів і сільськогосподарських машин, ознаки основних несправностей і способи їх усунення.

Слід зазначити, що за цією професією протягом січня-жовтня 2020 року роботу шукали понад 1500 безробітних громадян. Для них, обласною службою зайнятості було запропоновано понад 1900 вакансій тракториста сільськогосподарського виробництва та понад 450 вакансій тракториста. Пропозиції роботи надходили, в переважній більшості, від  ТОВ «Хімтрансагро», ТОВ  «ПП Хімагроторг», ТОВ «Перше травня «Комбінований завод» та ін. Середня зарплата, яку пропонували роботодавці в заявлених вакансіях становила 7,5 тис. грн.

Серед інших затребуваних професій сільського господарства: тваринник, овочівник, оператор машинного доїння, свинар, птахівник тощо.

Варто відмітити, що протягом 10 місяців 2020 року за сприяння обласної служби зайнятості працевлаштовано 11,9 тисяч жителів сільської місцевості. Зокрема, у сфері сільського господарства - понад 6 тисяч осіб.

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ