13.04.2018 | 09:50

Для військовослужбовців, які перебували в зоні бойових дій та повертаються до мирного життя, досить актуальне питання працевлаштування. І в вирішенні цього питання допомагає служба зайнятості. 

Демобілізованим військовослужбовцям, що звертаються до центрів зайнятості  та філій Черкаської області, підбирають роботу, інформують та консультують щодо їх прав і державних гарантій, надають статус безробітного, призначають та виплачують допомогу по безробіттю, залучають до самозайнятості.

Із початку 2018 року послуги фахівців центрів зайнятості області у сфері працевлаштування отримували 695 безробітних демобілізованих військовослужбовців, що повернулися з районів ведення бойових дій, 589 особам призначена виплата допомога по безробіттю. Найбільше колишніх армійців звернулися до Черкаського (145 осіб) та Уманського (45 осіб) міських, Смілянського міськрайонного (42 особи) центрів зайнятості.

За 3 місяці 2018 року працевлаштовані 72-є учасників антитерористичної операції, 2 особи започаткували власну справу за допомогою служби зайнятості.

Додатковою можливістю працевлаштування вчорашніх воїнів являються також громадські та інші роботи тимчасового характеру, до організації яких служба зайнятості активно долучається. З початку 2018 року до тимчасової зайнятості залучалися 16 осіб даної категорії.

Враховуючи те, що військові не працювали за своєю професією понад 6 місяців, для них організовано професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації. У січні-березні 2018 року 53 особи отримали за допомогою служби зайнятості нову професію, або підвищили свою кваліфікацію.

Відділ організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ