24.11.2017 | 09:36

Питання сприяння зайнятості учасників АТО знаходяться в колі першочергової уваги фахівців обласної служби зайнятості.

З метою сприяння у працевлаштуванні та соціальної інтеграції учасників АТО, службою зайнятості області забезпечується надання повного комплексу соціальних послуг, зокрема із працевлаштування, профорієнтаційних та з професійного навчання.

Для підвищення поінформованості про послуги державної служби зайнятості у приміщеннях військкоматів розміщені інформаційні матеріали та нормативно-правові акти у сфері зайнятості та соціального захисту на випадок безробіття.

Обласна служба зайнятості використовує можливості ЗМІ, веб-ресурси для надання вичерпних консультацій учасникам АТО стосовно законодавства про зайнятість.

 Спеціалісти базових центрів зайнятості забезпечують індивідуальний підхід до вирішення питань працевлаштування та соціального захисту військовослужбовців, які демобілізовані із зони АТО. З цією метою співпрацюють з роботодавцями щодо виявлення їх кадрових потреб для працевлаштування таких осіб за професіями, які вони мали до мобілізації. У разі необхідності вирішується питання організації проходження підготовки (перепідготовки), професійного навчання учасників АТО, яке здійснюється в навчальних закладах області та центрах професійно-технічної освіти ДСЗ.

Всього з початку проведення демобілізації з 2015 року  по сьогодні послугами  центрів зайнятості області скористувались 3980 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які приймали участь в АТО. Майже всі вони отримали профорієнтаційні послуги, 3963 особам призначено виплату допомоги по безробіттю.

За сприяння служби зайнятості 1441 особу працевлаштовано, з них 117 отримали одноразово виплату допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.

Ще 692 особи забезпечено тимчасовою зайнятістю, 523 особи проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості після його закінчення 99% одразу були працевлаштовані, 2 особи отримали ваучер на навчання.

Слід зазначити, що Черкаська область є в числі шести областей України у яких сконцентрована найбільша кількість безробітних учасників АТО, що складає дві третини  від загальної кількості зареєстрованих таких осіб по країні. Рівень працевлаштування учасників АТО в області  за січень - жовтень 2017 року перевищує середній по Україні і становить 28,1%, ( по Україні 23,4%).

Починаючи з 2015 року  302 безробітних, з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО, припинили реєстрацію в центрах зайнятості, в зв’язку з укладанням контракту для проходження військової служби у Збройних Силах України (2015 рік – 7 осіб;  2016 рік – 200 осіб; січень-жовтень 2017 року - 95 осіб).

Станом на 1 листопада 2017 року  статус безробітного мали  635 безробітних  з числа учасників АТО, що складає 43,1% до 1 листопада 2016 року (1473 особи).