05.06.2020 | 09:10

День журналіста відзначається щорічно 6 червня згідно з Указом Президента України від 25 травня 1994 року. Саме в цей день 1992 року Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників засобів масової інформації.

Прообразом газети вважають стародавні рукописні новини. Ще Юлій Цезар почав публікувати «Діяння сенату», а згодом «Щоденні громадські дощечки», на яких записували хроніку подій.

Сучасний журналіст завжди у вирі подій, де б він не працював: на телебаченні, радіо чи періодичній пресі. Його очима більшість людей дивляться на події у країні та світі. Він вміє інформативно, а головне цікаво розповісти практично про все: від державних новин до історій життя зірок.

Професію журналіста можна віднести і до ремесла, і до творчості та навіть до мистецтва. Обравши цю спеціальність люди часто змінюють свій стиль та спосіб життя. Робота журналіста досить багатогранна, оскільки люди цієї професії можуть трудитися кореспондентами, репортерами, публіцистами, аналітиками тощо. Також вони можуть бути фотожурналістами та незалежними (позаштатними) репортерами, так званими стрінгерами.

Самоосвіта та самовдосконалення повинні завжди супроводжувати гарного журналіста. Вступати на факультет журналістики варто гуманітаріям. Оскільки для того, щоб зацікавити читача чи глядача необхідне грамотне володіння мовою та відчуття стилю, широкий кругозір та ерудованість. Знання з психології допоможуть налагоджувати контакти з різними людьми, а володіння іноземними мовами, значно розширить сферу можливостей.

Мріяти – зокрема, про блискучу журналістську кар’єру – корисно. Проте, якщо ви перебуваєте на старті професійного шляху й упевнені в тому, що обираєте саме професію журналіста, важливо прокласти кар’єрний маршрут у тому напрямку, який вам найбільше підходить. Оцінити свої перспективи та можливості, виходячи не з ідеалізованих абстрактних уявлень, а з реалій того чи іншого сегменту сучасних медіа. 

Слід сказати, що журналістика, як ніяка інша галузь, надає можливість реалізувати себе цілком, виявити усі природні таланти, якими б розмаїтими вони не були.

Попит на журналістів традиційно стабільний. На сьогодні особливо попит на журналістів, які пишуть з економічної тематики. Популярні також і спеціалісти в галузі телекомунікацій, нерухомості, будівництва, медицини (перевага - профільна освіта). Робота пропонується, як у штаті, так і поза штатом з перспективою зарахування.

Так, у минулому році від роботодавців Черкащини надійшло 17 вакансій журналістського напрямку, всі вакансії укомплектовано за сприяння обласної служби зайнятості. Зокрема, вакансії надходили від:

  • ТОВ «Поліграфіст Тальнівщини»;
  • Уманський національний університет садівництва;
  • ТОВ  Агентство «Сова»;
  • ТОВ «РГ Жашківщина»;
  • ТОВ редакція газети «Уманська зоря»;
  • ТОВ «Маньківські новини»;
  • ПП «Газета Сміла».

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких минулого року було 40 осіб. На сьогодні на обліку обласної служби зайнятості перебуває 9 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив 5,5 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ