17.02.2021 | 11:40

Що таке дискримінація? Як проявляється дискримінація на ринку праці? Які механізми захисту від дискримінації? Про це та інше з шукачами роботи говорили під час групової профконсультації фахівці Золотоніської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості та представники Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Учасникам заходу повідомлено, що дискримінація стається кожного разу, коли в однаковій ситуації, через стереотипи чи певну ознаку, до одних людей ставляться гірше, ніж до інших.

Дискримінація на ринку праці відображається у нерівних можливостях групи, або окремих працівників, виділених за певною ознакою із однаковою продуктивністю. Підставою для дискримінації на ринку праці виступають расові, етнічні, гендерні, вікові та інші характеристики робочої сили.

У сфері праці дискримінація може проявитися:

- під час прийому на роботу (або, навпаки, при звільненні);

- у доступі до певних професій або посад (або професійна сегрегація);

- при оплаті праці;

- при просуванні в професійній кар'єрі;

- при отриманні освіти або профпідготовки.

Як же себе захистити від дискримінації?

Дискримінація - це комплексне явище, яке має різні форми і прояви. Тому варто знати, що коли ваші права порушені – це перший крок до свого захисту.

Поскаржитись на дискримінацію можна до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, направивши відповідну скаргу. Важливо зазначити всі обставини, вказати порушника прав та надати персональні дані. Скаргу можна надіслати онлайн або поштою.

Також особи, які вважають, що вони зазнали дискримінації у сфері праці, мають право звернутися до суду із заявою про відновлення порушених прав, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Наприкінці семінару, в рамках роботи дистанційного пункту, двом пошукачам роботи надано індивідуальні роз’яснення, що стосувалися сфери земельних правовідносин.

Золотоніська міськрайонна філія ОЦЗ