15.01.2020 | 13:00

Питання щодо організації роботи служби зайнятості з вивільнюваними працівниками райдержадміністрацій, прокоментувала журналістам обласного телебачення «UA: Черкаси» заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Як відомо, Кабінет Міністрів України заявив про початок оптимізації районних державних адміністрацій в усіх областях України.

Служба зайнятості оперативно реагує на зміни і вже сьогодні працює зі структурами, працівники яких будуть вивільнені.

З моменту долучення державної служби зайнятості до програми підтримки працівників, що вивільняються, кожен працівник стає клієнтом Служби.

Марина Сорокіна наголосила, що пріоритетним для фахівців служби зайнятості є забезпечення кар’єрного супроводу кожного співробітника, який підпадає під скорочення. Кожного клієнта супроводжує свій кар’єрний радник, який складає індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.

Поряд з інформаційно-консультаційною кампанією та низкою профорієнтаційних заходів, службою зайнятості проводиться постійний аналіз ринку праці з урахуванням специфіки регіонального та місцевого ринків праці на предмет виявлення сфер зайнятості для працевлаштування вивільнюваних працівників.

«Ми слідкуємо, щоб процес вивільнення проходив без порушення прав робітників. Пояснюємо працівникам, які послуги служби зайнятості вони можуть отримати вже зараз і яку допомогу отримають у разі вивільнення. Під час процесу скорочення працівників бюджетних установ, важливо не просто реагувати, а й діяти на випередження. Ми працюємо над тим, щоб знайти кожному держслужбовцю нову роботу до моменту звільнення. Робимо все можливе, щоб ці працівники були конкурентними на сучасному ринку праці та орієнтуємо в сучасних електронних сервісах служби зайнятості», - відзначає заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості.

Кадрові служби райдержадміністрацій проводять анкетування своїх співробітників, де зазначаються дані про кваліфікацію, професійний досвід, здібності та можливості. На основі опитування, кар’єрні радники та фахівці з рекрутингу служби зайнятості допомагають з підбором підходящої роботи, пропонують професійне навчання та сприяння у започаткуванні власної справи.

За словами Марини Сорокіної, вже проведено анкетування понад 300 працівників райдержадміністрацій, які попереджені про вивільнення. Серед них фахівці з: економічною, юридичною, педагогічною та технічною освітою. Слід зазначити, що деякі опитувані працівники передбачають можливість професійного навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за такими напрямками, як: оператор комп’ютерного набору, програмне забезпечення, бухгалтерський облік, іноземні мови тощо.

У своїх коментарях, окрему увагу, Марина Сорокіна звернула на те, що на сьогодні, пошук роботи, проведення професійного навчання, підготовка особи до започаткування власного бізнесу проводиться із залученням найширшого кола соціальних партнерів — бізнесу, об’єднаних територіальних громад, профільних асоціацій тощо.

Служба зайнятості продовжує роботу з держслужбовцями, які будуть вивільнені найближчим часом: гарантує надання повного спектру послуг та підтримку кожному, хто втратить роботу.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ