27.09.2016 | 08:46

З метою обговорення наявного українського та іноземного досвіду, напрацювання конкретних механізмів залучення інвестицій в регіон, днями, відбувся Другий Міжнародний Черкаський інвестиційний форум – 2016, на якому зібралися представники місцевої влади і понад 100 українських та закордонних компаній.

Форум відкрив голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, який виступив з вітальним словом та відзначив: «Ми всі розуміємо великий потенціал нашої області але на практиці використовуємо його ще недостатньо ефективно. Однак ми можемо та повинні стати повноцінними гравцями на ринку залучення іноземного капіталу, технологій тощо». За словами очільника області, роль влади полягає у забезпеченні зрозумілих і прозорих механізмів ефективної взаємодії з бізнесом. Одним із таких має стати Агенція регіонального розвитку Черкаської області.

Концепцію Агенції презентував Андрій Гінкул, експерт Центру реформ та місцевого розвитку. За його словами Агенція регіонального розвитку Черкаської області – це сучасний інструмент залучення ресурсів, і є неприбутковою установою, що створюється на засадах партнерства між державним, приватним та громадським секторами. У результаті переваги отримують, як бізнес, так і громада. А це і створення робочих місць, і зростання привабливості регіону, вартості  активів підприємств, підвищення якості життя, активізація територіальної громади, створення комфортних умов та безпечного середовища для проживання.

В рамках заходу діяли панельні дискусії в яких взяли участь голова обласної ради Олександр Вельбівець, міський голова м. Черкаси Анатолій Бондаренко, заступник мера м. Бидгощ (Республіка Польща) Мирослав Козловіч, президент Української Бізнес Асоціації Володимир Чеповий. До дискусій долучилися українські та закордонні керівники підприємств, банкіри, радники, експерти, які поділилися власним досвідом. На форумі потенційним інвесторам демонстрували, чому варто розпочинати бізнес на Черкащині. Водночас всі спільно напрацьовували механізми задля покращення інвестиційного клімату в області та її розвитку.

Також під час форуму відбулися ділові зустрічі і директора обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка з керівниками найуспішніших підприємств Черкащини: ПАТ «Черкаський приладобудівний завод», ТОВ «Підприємство з іноземними інвестиціями «Еконія», ПП «Хутрова фабрика «АНТ» та ТОВ «Черлис». Під час обговорення мова йшла про сучасні тенденції на ринку праці регіону, фінансову підтримку з боку служби зайнятості при створенні нових робочих місць. «Співпраця роботодавців і служби зайнятості є одним із головних пріоритетів реалізації державної політики зайнятості. В сучасних умовах це передбачає сприяння забезпеченню ефективної зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць та належних умов для розвитку підприємництва, запобігання безробіттю».

В ході ділової розмови окрему увагу директор звернув на застосуванні в роботі служби зайнятості нових ефективних механізмів самопрезентації, як роботодавців так і пошукачів роботи, в режимі онлайн – це використання відеорезюме та відеовакансій. «Серед інновацій, які будуть впроваджені найближчим часом це дистанційне навчання. Така форма роботи сприятиме підвищенню якості навчання, скороченню терміну його проведення та прискорення працевлаштування безробітних. Навчання буде проводиться на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, яких на сьогоднішній день в Україні налічується 11», - наголосив Григорій Дендемарченко.

Результатом ділових перемовин стали домовленості про подальшу плідну співпрацю та шляхи укомплектування наявних вакансій на підприємствах.