21.12.2017 | 16:24

З метою аналізу результатів роботи служби зайнятості Черкащини протягом січня-листопада 2017 року та визначення пріоритетних напрямів діяльності і реформування на наступний рік проведено підсумкову нараду під головуванням директора обласної служби зайнятості Григорія Дендемарченка. Участь в нараді взяли керівники обласного центру зайнятості, базових центрів та новоутворених філій обласного центру зайнятості.

У своєму виступі Григорій Дендемарченко проаналізував підсумки діяльності обласного та базових центрів зайнятості, визначив основні завдання щодо підвищення ефективності роботи з надання послуг клієнтам служби у поточному році та окреслив пріоритетні напрями роботи центрів та філій в сучасних умовах на перспективу.

«Впровадження інноваційних методів в роботі служби зайнятості дозволило забезпечити зростання чисельності працевлаштованих громадян та збільшити чисельність роботодавців, які співпрацюють з центрами, допомогти їм у вирішенні кадрових питань. Зокрема, на сьогоднішній день чисельність працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості становить понад 35 тис. осіб, вдалося укомплектувати більше 33 тис. заявлених роботодавцями вакансій, а рівень укомплектування є одним з найвищих серед регіональних служб зайнятості і становить 92 %» - відзначив Григорій Дендемарченко. Окрему увагу він звернув на організацію на Черкащині тимчасових та громадських робіт за участю безробітних. «Тимчасову зайнятість забезпечено майже 12 тис. особам і це попри обмежений кошторис на фінансування громадських робіт в цьому році. Позитивним є те, що центри зайнятості ефективно співпрацювали з місцевими органами влади щодо виділення коштів на фінансування громадських робіт не тільки на умовах співфінансування, але й збільшення частки місцевих бюджетів в фінансуванні цих робіт. Починаючи з другого півріччя цього року всіма центрами зайнятості області було досягнуто домовленості з органами влади щодо зменшення частки співфінансуванняз фонду до 30 %», - наголосив директор.

За його словами застосування нових підходів в організації роботи з особами, які звертаються до центрів зайнятості у пошуку роботи, сприяють збільшенню чисельності осіб працевлаштованих до набуття статусу безробітного та скороченню тривалості зареєстрованого безробіття. Протягом січня-листопада поточного року збільшилась чисельність людей, які отримали роботу в перші дні, ще до набуття статусу безробітного і становить 13,8 тис. осіб на противагу 11,5 тис. осіб  у 2016 році.

Окрему увагу Григорій Дендемарченко зосередив на питаннях щодо організації і проведення професійного навчання після закінчення якого 98,3 % безробітних відразу були працевлаштовані.

Окреслюючи завдання на наступний рік директор наголосив на подальшому застосуванні нових форм роботи служби зайнятості, зокрема, використання відеорезюме, відеовакансій, презентацій роботодавців, електронної черги для реєстрації клієнтів служби, принципів кейс-менеджменту тощо. Водночас він відзначив, що «Актуальним питанням залишається співпраця з об’єднаними територіальними громадами, яких на сьогодні в області утворено 26, у 24 громадах вже відбулися перші вибори. Ці громади зареєстровані на територіях обслуговування 14 базових центрів зайнятості. Задля надання мешканцям громад інформаційно-консультаційних послуг заплановано створення центрів надання адміністративних послуг в форматі «Прозорий офіс».

Про організацію роботи щодо надання послуг місцевим роботодавцям, клієнтам служби зайнятості, сприяння працевлаштуванню, визначення основних аспектів в організації профорієнтаційної діяльності та професійного навчання на замовлення роботодавців розповіли керівники профільних відділів обласної служби зайнятості.

Під час наради директори базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості активно обмінялися досвідом роботи з організації окремих напрямків діяльності.

«Сьогодні перед нами постають нові завдання щодо оперативного реагування на стрімкі зміни попиту та пропозиції робочої сили, надання реальної допомоги населенню і роботодавцям. Тому я впевнений, що завдяки праці кожного працівника, імідж Державної служби зайнятості як інноваційної, потужної організації, що склався в  українському суспільстві і надалі буде підтримуватись та покращуватись»,- підсумував Григорій Дендемарченко.