16.02.2018 | 16:24

Питання щодо надання послуг служби зайнятості людям з особливими потребами прокоментував директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко журналістам обласного телеканалу Філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція».

«Турбота про людину завжди є головним завданням державних соціальних служб, а турбота про людину з особливими потребами – одним із важливих пріоритетів. Люди з особливими потребами потребують посиленого соціального захисту і створення особливих умов, для успішної їх адаптації у суспільстві. У зв’язку з цим питання щодо повернення таких людей до зайнятості, в доступних їм за станом здоров'я умовах праці, завжди перебуває у центрі уваги служби зайнятості. Адже прагнення знайти роботу за допомогою служби зайнятості свідчить про активну життєву позицію цих людей та бажання бути корисними для суспільства», - відзначив Григорій Дендемарченко.

Відповідно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», в службі зайнятості людям з особливими потребами надається повний комплекс соціальних послуг.

У 2017 році на обліку в обласній службі зайнятості перебувало понад 2 тис. людей з особливими потребами, з них майже 150 демобілізованих учасників АТО, які отримали інвалідність під час бойових дій. За допомогою служби зайнятості працевлаштовано понад 600 осіб, з них 29 колишніх учасників АТО.

Окрему увагу директор звернув на те, що в залежності від мети звернення, фахівці служби зайнятості застосовують індивідуальний підхід до кожного клієнта, визначають пріоритетні напрямки в роботі з цією людиною та в подальшому надають ті послуги, які сприяють працевлаштуванню. «У тому випадку якщо людина не визначилася щодо майбутньої професії  або бажає змінити сферу діяльності, в службі зайнятості є можливість пройти спеціальні профорієнтаційні тести та отримати консультації фахівців служби щодо визначення власних професійних уподобань. Тільки в минулому році більше 170 людей з особливими потребами проходили навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, з них 162 особи після успішного закінчення навчання працевлаштовані; понад 2 тис. людей з особливими потребами отримали профорієнтаційні послуги. Протягом періоду пошуку постійного місця роботи фахівці служби зайнятості пропонують безробітним взяти участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру під час яких кожен має можливість не тільки реалізувати власний трудовий потенціал але й ознайомитися зі специфікою роботи на підприємстві. Тому до такого виду робіт торік було залучено 383 особи з особливими потребами. Після працевлаштування для успішної адаптації працівника та комфортного закріплення його на робочому місці фахівцями служби зайнятості упродовж року здійснюється індивідуальний супровід таких осіб», - наголосив Григорій Дендемарченко.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ