22.12.2017 | 16:24

Про послуги служби зайнятості роботодавцям та безробітним громадянам, рівень працевлаштування на Черкащині, затребуванні актуальні вакансії в регіоні та інноваційні підходи в діяльності служби зайнятості поінформувала заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна під час прес-конференції в редакції обласної газети «Нова доба». Прес-захід проходив спільно з представниками Головних управлінь Пенсійного фонду України та Державної фіскальної служби у Черкаській області

У своїх відповідях на актуальні запитання черкащан заступник директора відзначила, що в області за сприяння обласної служби зайнятості в цьому році знайшли роботу 35 тис. осіб, а також більше 33 тис. заявлених роботодавцями вакансій вдалося укомплектувати. Показник рівня укомплектування є одним з найвищим серед регіональних служб зайнятості і становить 92 %.

«Ринок праці Черкащини цього року демонструє тенденції щодо зменшення навантаження. Це підтверджують і дані Державної служби статистики України. Так, протягом року середньооблікова чисельність працюючих громадян поступово зростає. Також відмічається тенденція до зменшення чисельності осіб, які перебувають в умовах вимушеної неповної зайнятості. Чисельність прийнятих на підприємства, в установи та організації перевищувала кількість працівників, які були звільнені. У першому півріччі поточного року відбулося зниження рівня безробіття та зростання рівня зайнятості населення в області. Це безпосередньо вплинуло на зменшення навантаження на зареєстрованому ринку праці. З початку року послугами обласної служби зайнятості скористалися 51,2 тис. безробітних, що на 11,2 % менше, ніж у січні-листопаді 2016 року», - наголосила Марина Сорокіна.

За її словами налагодження тісної співпраці з роботодавцями сприяло зростанню кількості роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості області щодо задоволення кадрових потреб. З початку року 6,8 тис. роботодавців заявили про потребу в працівниках. Протягом 11-ти місяців надійшло 35,7 тис вакансії, що більше ніж у січні-листопаді минулого року.

Для бажаючих здобути нову професію або підвищити свій кваліфікаційний рівень службою зайнятості на замовлення роботодавця організовується професійне навчання з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, установах. Тобто служба зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття направляє на професійне навчання тільки зареєстрованих безробітних. Зокрема в цьому році 98,3 % безробітних після закінчення відповідного навчання були працевлаштовані.

Окрему увагу Марина Сорокіна звернула на актуальні вакансії на ринку праці Черкащини та розміри заробітної плати, які пропонують роботодавці.