13.06.2018 | 12:07

Про послуги служби зайнятості роботодавцям та безробітним громадянам, а також про інноваційні підходи в діяльності служби зайнятості розповіла заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна під час он-лайн спілкування з мешканцями Черкаської області в режимі «гарячої телефонної лінії» в прес-центрі обласної газети «Нова доба».

Прес-захід проходив спільно з представниками Головного управління Пенсійного фонду України та Державної фіскальної служби у Черкаській області.

У своїх відповідях на актуальні запитання черкащан заступник директора відзначила, що в області з початку року за сприяння обласної служби зайнятості знайшли роботу понад 17,5 тис. осіб. У січні-травні 2018 року надійшло 19,7 тис. вакансій від 4,4 тис. роботодавців регіону.

За її словами налагодження тісної співпраці з роботодавцями сприяло зростанню кількості роботодавців, які співпрацювали з філіями обласного центру зайнятості та базовими центрами області щодо задоволення кадрових потреб.

Також у ході інтерактивного спілкування Марина Сорокіна повідомила про те, що Черкаська обласна служба зайнятості бере участь у впровадженні проекту щодо реорганізації базових центрів зайнятості. Зокрема, на цей час 14 центрів реорганізовано у відповідні філії та приєднані до Черкаського обласного центру зайнятості. Решта будуть реформовані у філії до кінця червня поточного року.

Щодо питань, які стосуються інновацій у діяльності служби зайнятості, заступник директора зазначила, що: «На початку цього року Державною службою зайнятості введено в експлуатацію новий веб-сайт під назвою «Єдине соціальне середовище зайнятості». Основні переваги сайту, - зручний та швидкий пошук вакансій та резюме по всій Україні. Зокрема сервіс Електронного кабінету для роботодавця дозволяє переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлених претендентів на роботу та здійснити підбір працівників шляхом перегляду резюме. Водночас Електронний кабінет для тих, хто шукає роботу, дає можливість створювати резюме, підбирати роботу, ознайомлюватись з інформацією про тимчасову зайнятість та можливості професійного навчання».

Даючи відповідь на одне із запитань, Марина Сорокіна розповіла, що з початку року, завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 29 черкащан започаткували власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності були оптова та роздрібна торгівлі, ремонт автотранспортних засобів та сільське господарство тощо.

Окрему увагу Марина Сорокіна звернула на порядок призначення допомоги по безробіттю, її розмір, тривалість та механізм виплати.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ