24.12.2020 | 15:45

Питання про коригування обсягів регіонального замовлення на підготовку фахівців та кваліфікованих робітників у 2020 році обговорили днями на засіданні Регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти при обласній державній адміністрації. 

Захід відбувся за участю представників обласної та міської влади, Федерації профспілок Черкаської області та навчальних закладів професійно-технічної освіти. Від служби зайнятості участь в засіданні взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

У ході обговорення т.в.о. начальника Управління освіти і науки ОДА Оксана Сімушина зазначила, що фактично регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників по області виконано на 96,3% – прийнято на навчання 2645 осіб.

Аналіз результатів вступної кампанії до закладів професійної (професійно-технічної) освіти області показав, що на 100% регіональне замовлення виконали 11 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що фінансуються з обласного бюджету.

Саном на 1 листопада 2020 року до закладів професійної (професійно-технічної) освіти прийнято на навчання 2832 осіб (на умовах державного та регіонального замовлення – 2670; на контрактній основі – 162 особи).

За словами директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка, рівень працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів вищий, ніж у випускників закладів вищої освіти. Випускники професійно-технічних навчальних закладів звертаються до служби зайнятості рідше, оскільки робітничі професії користуються попитом у роботодавців регіону.

У розрізі професій найбільший попит серед працедавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це швачки, слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, електромонтери,  мулярі, водії, токарі тощо.

Варто відзначити, що служба зайнятості співпрацює не лише з навчальними закладами регіону та роботодавцями з організації професійного навчання та стажування на робочому місці, а й використовує можливості центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. У минулому році в таких центрах навчалися 321 безробітний. Після закінчення навчання всі були працевлаштовані. Тому для забезпечення роботодавців кваліфікованими працівниками потрібно продовжувати підтримку престижу робітничих професій серед молоді.

У ході жвавої дискусії присутні також обговорили наявні та перспективні напрямки підготовки кваліфікованих кадрів, динаміку замовлення на підготовку фахівців у розрізі спеціальностей. Окремо зупинилися на питаннях співпраці з роботодавцями, популяризації робітничих професій, заохочення учнів до навчання у відповідних закладах.

Наприкінці засідання керівники закладів освіти мали нагоду обґрунтувати подання на збільшення обсягів регіонального замовлення.

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ