08.10.2019 | 15:32

У приміщенні Черкаської обласної ради відбулося засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення під головуванням голови комісії Павла Захарцева.

Одним із важливих питань, що розглядалося під час засідання, було питання щодо реалізації обласної комплексної програми з медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців. Програма ухвалена депутатами обласної ради терміном на 2018-2022 роки. Захід пройшов за участю керівника обласної служби зайнятості Григорія Дендемарченка, директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Руслана Чикала та інших представників державних структур дотичних до реалізації Програми та низки важливих аспектів життєдіяльності області.

Швидше адаптуватись в соціумі, відчути себе комфортно в буденних реаліях та повернутися до трудової діяльності після участі в подіях на Сході країни, колишнім військовим допомагає служба зайнятості. Фахівці особливо уважно та ретельно підходять до потреб кожного захисника, який звертається за допомогою. Чоловікам пропонують відвідати ряд інформаційних заходів, які покликані навчити долати негативні емоції, визначати приховані здібності та відчувати себе потрібними.

«Відомо багато прикладів успішних людей, які незважаючи на труднощі і перешкоди, досягали бажаного і не здалися. Серед таких є і черкащани, сильні духом чоловіки, які ще вчора з честю боронили кордони своєї Батьківщини, відстоювали право українців бути самостійними і незалежними, а сьогодні, не втративши жаги до життя та енергії, прагнуть реалізувати себе в трудовій діяльності», - коментує Григорій Дендемарченко.

З початку 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 998 безробітних з числа військовослужбовців, з них 127 осіб з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 927 військових. За сприяння служби зайнятості  отримали роботу 292 особи, з них 20 осіб з інвалідністю. Переважна більшість захисників працевлаштовані у сільському господарстві, переробній промисловості, в оптовій та роздрібній торгівлі тощо. Реалізували власні бізнес-ідеї за сприяння служби зайнятості 8 військових.

Жага до життя та прагнення до самореалізації допомагають учасникам подій на Сході країни йти вперед  впевненими кроками, досягати результату не дивлячись на перешкоди, які трапляються на життєвому шляху. А служба зайнятості і надалі буде слугувати підтримкою для наших захисників, щоб був привід пишатися земляками.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ