Про зайнятість населення та профорієнтаційну роботу на Черкащині йшлося днями у прямому ефірі програми «Тема дня» на обласному телебаченні «Рось» Філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція». Фахові відповіді на питання журналістів у телестудії надали заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна та начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Алла Баранцова.
За 11-ть місяців 2018 року Черкаською обласною службою зайнятості досягнуто певних позитивних результатів в роботі. За словами Марини Сорокіної на цей час забезпечено зростання чисельності працевлаштованих громадян та збільшилася чисельність роботодавців, які співпрацюють із службою зайнятості щодо укомплектування вакансій, і, як результат, збільшилася база вакансій. Зокрема, з початку 2018 року за сприяння обласної служби зайнятості роботою забезпечено 36,1 тис. громадян, в тому числі 18,7 тис. безробітних. Завдяки оперативному працевлаштуванню безробітних станом на 1 грудня кількість зареєстрованих безробітних зменшилася на 1 %, у порівнянні з відповідною датою минулого року, і становила 14,6 тис. осіб.
Окрему увагу вона зосередила на питаннях щодо посилення співпраці з роботодавцями, проведенні спільної системної роботи з вивчення потреби в організації професійного навчання безробітних на їх замовлення. На її думку, саме зміна акцентів у організації взаємодії з роботодавцями, застосування нових підходів у наданні послуг, сприяння у задоволенні кадрових потреб роботодавців мають певні результати та прискорюють процес працевлаштування пошукачів роботи. Так, з початку року кількість роботодавців, які співпрацювали із службою зайнятості, зросла на 8,5 % і становила 7,3 тис., за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано понад 34,6 тис. вакансій, це на 4,8 % більше, ніж протягом 11-ти місяців минулого року.
Також було наголошено, що з початку поточного року за сприяння обласної служби зайнятості майже 7 тис. безробітних підвищили свою конкурентоспроможність на ринку праці Черкащини завдяки проходженню професійного навчання. Рівень працевлаштування після проходження навчання в області є одним з найвищих серед регіональних служб зайнятості і становить 98,3 %.
«Одним із важливих завдань служби зайнятості, як на державному рівні, так і на регіональному, є модернізація сервісу профорієнтаційних послуг. Тому сьогодні важливим є використання Платформи з профорієнтації та розвиток у центрах зайнятості та філіях тренінгових і клубних форм роботи», - підкреслила заступник директора Марина Сорокіна. Окремо вона розглянула основні завдання щодо підвищення ефективності роботи з надання послуг клієнтам служби, як населенню так і роботодавцям. За її словами перетворення служби зайнятості у сучасну сервісну установу, впровадження в її роботу сервісів «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет шукача роботи» вже сьогодні дозволять отримувати швидкий доступ до послуг служби.
«Широкого застосування набуває профілювання зареєстрованих безробітних та соціальний супровід при працевлаштуванні і після працевлаштування за підходом кейс-менеджмент. Але на цьому ми не зупиняємося. Задля надання клієнту допомоги впродовж усього процесу пошуку роботи від реєстрації до працевлаштування з 1 січня 2019 року заплановано впровадження в службі зайнятості єдиного куратора для безробітних – кар’єрного радника», - підсумувала Марина Сорокіна.
Про роль профорієнтаційної роботи в житті людини розповіла начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Алла Баранцова: «Сьогодні успішність на ринку праці залежить від того, якими знаннями, вміннями і навичками володіє людина. Програмою державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки передбачається розгортання системної, послідовної та широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи, в тому числі з учнівською молоддю. Зміна акцентів дає можливість розширити сферу впливу на формування активності у професійному самовизначенні. Саме фахівці з профорієнтації дозволяють максимально відкрити потенціал кожного».
Обласна служба зайнятості традиційно щороку навесні та восени проводить профорієнтаційну акцію «Випускник». У рамках акції «Випускник-2018» для учнів 8, 9, 10 та 11 класів проводилися «Дні відкритих дверей навчальних закладів», «Презентації навчального закладу», «Виїзні акції служби зайнятості», професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи, брейн-ринги «Ігри професій», КВЕСТи, КВН тощо. До організації та проведення заходів долучалися місцеві відділи освіти, відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, роботодавці.
Профорієнтаційна робота з учнівською молоддю на сьогодні являється пріоритетним напрямком роботи служби зайнятості наголошує Алла Баранцова. Тому фахівці з профорієнтації прикладають максимум зусиль, акумулюють весь свій творчий потенціал у наданні професійної допомоги школярам та випускникам.
З метою надання допомоги безробітним під час пошуку роботи фахівцями обласної служби зайнятості проводяться семінари з техніки пошуку роботи, на яких розкриваються питання пошуку джерел вакансій, складання резюме, підготовки до співбесіди з роботодавцем. Всі інші заходи організовуються із використанням інтерактивних методів. Для більш поглибленої індивідуальної роботи з клієнтом застосовується клубна форма роботи, де в тренінговій формі фахівці допомагають побудувати шлях до вдалого працевлаштування.
У ході діалогу начальник відділу організації профорієнтації відзначила, що серед нового, що було впроваджено в діяльності служби зайнятості є функціонування Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, сервіс якої знаходиться на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості, розробленої з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. «Використовуючи он-лайн-сервіс «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», що знаходиться на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри, можна пройти тестування у он-лайн форматі без відвідування служби зайнятості, щодо вибору або зміни професії, вибору майбутнього напряму професійного навчання, визначення схильності до підприємницької діяльності, оцінки власних здібностей та саморозвитку», - прокоментувала Алла Баранцова.
Сюжет телепрограми можна переглянути за активним посиланням: https://www.youtube.com/watch?time_continue=81&v=ZzQK3ByrqAk.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ