27.03.2018 | 09:50

«Життя прожить – не поле перейти!», - завжди казали нам батьки...

 

Швидше адаптуватись в соціумі, відчути себе комфортно в буденних реаліях та повернутися до трудової діяльності після участі в антитерористичній операції колишнім військовим допомагає служба зайнятості. Фахівці особливо уважно та ретельно підходять до потреб кожного захисника, який звертається за допомогою. Чоловікам пропонують відвідати ряд інформаційних заходів, які покликані навчити долати негативні емоції, визначати приховані здібності та відчувати себе потрібними.

Відомо багато прикладів успішних людей, які незважаючи на труднощі і перешкоди, досягали бажаного і не здалися. Серед таких є і черкащани, сильні духом чоловіки, які ще вчора з честю боронили кордони своєї Батьківщини, відстоювали право українців бути самостійними і незалежними, а сьогодні, невтративши жаги до життя та енергії, прагнуть реалізувати себе в трудовій діяльності.

Серед добірки життєвих історій досягнення успіху є показові приклади колишніх військових. Так, наприклад смілянин Олег Санжаровський демобілізований учасник АТО після невдалого самостійного пошуку роботи за професією фрезерувальник звернувся до Смілянського міськрайонного центру зайнятості. І вже згодом чоловіка було працевлаштовано на постійне місце роботи охоронником в Управління поліції охорони в Черкаській області.

Іншим прикладом є історія Андрія Зелюка з Драбівщини, який повернувся із служби в Збройних Силах України та звернувся до Драбівського районного центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні. Пройшовши успішно співбесіду у роботодавця на цей час чоловік із задоволенням працює на посаді машиніста (кочегара) котельні у дошкільному навчальному закладі.

Одним із військових, який під час проведення АТО був поранений та отримав інвалідність є Сергій Кахчі з м. Черкас. Маючи довід роботи  водія автотранспортних засобів, чоловік тривалий час проводив самостійний пошук роботи, який ускладнювався через стан здоров’я. Тому Сергій вирішив звернутися за допомогою у працевлаштуванні до Черкаського  міського центру зайнятості. Фахівці запропонували чоловіку пройти навчання та отримати нову професію - водія навантажувача. Вже незабаром Сергій успішно пройшов навчання та працевлаштований за новою професією до ТОВ «Пономар».

Сергій Муленко – житель Звенигородщини відразу після повернення з АТО розпочав шукати роботу та маючи досвід роботи на посаді інспектора прикордонної служби, а пізніше керівника невеликої торгівельної фірми, швидко працевлаштуватися Сергію не вдалося. Тому він звернувся за допомогою до Звенигородського районного центру зайнятості. Фахівці запропонували безробітному відвідати ряд інформаційних тренінгів і семінарів, на яких чоловік дізнався про можливість розпочати власну справу. Тому вже невдовзі Сергій успішно захистив бізнес-план та відкрив власний магазин з продажу жіночого одягу.

Тож, жага до життя та прагнення до самореалізації допомагають колишнім учасникам АТО йти вперед  впевненими кроками, досягати результату не дивлячись на перешкоди, які трапляються на життєвому шляху. А служба зайнятості сприяє і надалі буде слугувати підтримкою для наших захисників, щоб був привід пишатися земляками.

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ