22.08.2016 | 08:38

Днями, заступник директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна у ефірі обласного радіо ОДТРК «Рось» розповіла про зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення. 

Військовим, які повертаються із зони антитерористичної операції до мирного життя потрібно вирішувати багато питань. Одне з актуальних - працевлаштування. «За 7 місяців поточного року послугами центрів зайнятості області скористались 1 878 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які приймали участь в АТО, з них 322 особи працевлаштовані, 25 чоловік отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю і поповнили ряди підприємців», - зазначила заступник директора.

Додатковою можливістю працевлаштування вчорашніх воїнів являються також громадські та інші роботи тимчасового характеру, до яких залучаються клієнти в період пошуку постійної роботи. Тільки з початку поточного року до тимчасової зайнятості залучено 193 колишніх воїни.

Марина Вікторівна повідомила, що зміни, які внесені до Закону України щодо додаткових гарантій у працевлаштуванні колишніх учасників АТО нададуть службі зайнятості додаткові важелі для пришвидшення пошуку роботи демобілізованим військовослужбовцям. Тобто, якщо учасник АТО зареєстрований в службі зайнятості як безробітний та працевлаштований за направленням служби зайнятості на створене роботодавцем нове робоче місце, то роботодавцю компенсується єдиний соціальний внесок, нарахований на заробітну плату. Ця програма є економічно вигідною для роботодавців і сприятиме працевлаштуванню  демобілізованих військовослужбовців.

У своєму виступі заступник директора також наголосила, що «Черкаська служба зайнятості постійно шукає нові шляхи і підходи аби допомогти воїнам якомога швидше повернутися до повноцінного мирного життя». Спеціалісти базових центрів зайнятості забезпечують індивідуальний підхід до учасників АТО. Налагоджено співпрацю з роботодавцями. Завдяки цьому демобілізованих працевлаштовують за професіями, які вони мали до мобілізації або ж пропонують пройти підвищення кваліфікації, підготовку, перепідготовку в залежності від потреб роботодавців. Проводиться робота щодо з’ясування потреби в професійному навчанні цієї категорії громадян. Їм пропонується професійне навчання, в тому числі індивідуальної форми, в навчальних закладах області та центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

У лютому-березні поточного року в області була, за участі служби зайнятості, реалізована програма громадської організації  «Волонтер Черкащини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» з професійної, психологічної та юридичної підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей.

«Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям. Ми завжди відкриті до співпраці», - зазначила наприкінці виступу Марина Сорокіна.