У кожного лікаря – своя важлива місія в збереженні здоров’я людей. У медицині немає головних та другорядних спеціальностей, бо усі лікарі – немов злагоджений механізм, що дбає про те, аби людський організм працював якнайдовше.
Міжнародним днем стоматолога прийнято вважати 9 лютого. Україна ж стала відзначати це свято з 1993 року.
Виникла професія стоматолог ще в далекому минулому. Перші згадки про зубний біль були у працях Гіппократа. Його пропозиції щодо усунення цієї болі були вельми незвичайні – за допомогою розпеченого заліза. Багато людей на той час страждали від виснажливих болісних відчуттів, а смертей від звичайного флюсу було чимало. Згодом, вчення про правильність лікування зубів почали розвиватися.
Схід, 500 рік – це час коли з'явилася перша зубна щітка. А IV століття – час появи щипців, призначених видаляти хворі зуби. І тільки 659 рік став часом, коли з'явилися перші пломби.
Професія стоматолога не менш складна і відповідальна, ніж інші лікарські спеціальності. Стоматологія – це робота і головою, і руками. Спеціаліст цього медичного фаху повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком, уважно слідкувати за новинками стоматології та уміти спілкуватися з людьми. Стоматологи мають володіти знаннями зі всіх областей медицини, позаяк людський організм – це злагоджена система, принципи функціонування якої потрібно знати досконало, оскільки всі системи органів пов’язані між собою.
Досить часто професію стоматолога обирають, наслідуючи своїх батьків, які присвятили своє життя лікарській практиці.
Фахівці цього напрямку медицини зазначають, що попри те, що опанувати цю складну професію досить непросто, є чимало випадків, коли за півроку до закінчення інтернатури молодий спеціаліст вже готовий до того, щоб самостійно вести прийом.
Часом, стоматологів називають дантистами, зубними техніками, зубними фельдшерами.
Щоб стати стоматологом необхідно закінчити вищий медичний заклад з обраної стоматологічної спеціальності. Але для початку кар'єри можна отримати і середню професійну освіту коледжу або технікуму.
Головне зрозуміти для себе, чи готові ви до цієї професії. Адже, щоб стати хорошим фахівцем, необхідно багато працювати, мати терпіння, бути акуратним і вміти знаходити підхід, навіть до примхливих пацієнтів. Сам процес навчання триває досить довго і включає в себе інтернатуру і ординатуру. Тому, підходити до вибору цієї спеціальності потрібно усвідомлено.
Але якщо ви все ж, незважаючи ні на що, вирішили здобути освіту стоматолога, то знайте що ніколи не пошкодуєте про це, адже ця професія буде затребувана завжди!
В Україні є близько 23 закладів вищої освіти, де готують лікарів відповідного профілю. Трійку лідерів очолюють Київський міжнародний університет (КиМУ), ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» та Вінницький національний медичний університет ім. М. Пирогова (ВНМУ).
Професія користується попитом на ринку праці. Є також перспектива кар'єрного росту – можливість стати, з часом, завідувачем стоматологічного відділення або клініки. Також фахівець може скористатися прекрасною можливістю – захистити докторську і згодом, вести наукову діяльнсть. Також, є варіант побудувати власний бізнес, шляхом ведення приватної практики і відкриття свого стоматологічного кабінету. До речі, служба зайнятості всіляко сприяє підприємницьким ініціативам.
Так, протягом 2018 року до обласної служби зайнятості від місцевих роботодавців надійшло 42 вакансії стоматолога, з них за сприяння служби укомплектовано 30 вакансій. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила 3 календарні дні.
У переважній більшості вакансії таких фахівців надходили від: КП «Уманська стоматологічна поліклініка», КП «Смілянська міська стоматологічна поліклініка», КНП «Черкаська міська стоматологічна поліклініка», ПАТ «Азот», ПП «Медична клініка брати Лепські». Фахівців цього напрямку запрошували на роботу і приватні підприємці, серед них: Міщенко О. В., Лисенко А. П. та Бучук Н. М., також пропозиції надходили від центральних районних лікарень, зокрема від: Тальнівської, Христинівської, Драбівської та Смілянської ЦРЛ ім. Софії Бобринської.
Стосовно громадян, які шукали роботу за цим фахом, то таких у минулому році було 115 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 36 безробітних.
Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить майже 5 тис. грн.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ