20.12.2018 | 15:07

Під час проведення нагородження переможців обласного конкурсу відеороликів «Світ професій: дитячими очима», що проходив в приміщенні Черкаського міського центру зайнятості, відбувся прес-підхід директора обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка до журналістів провідних регіональних засобів масової інформації.

«Профорієнтаційна робота відіграє велике значення не лише для служби зайнятості, а і для держави в цілому, адже попереджає безробіття та дозволяє кожній людині максимально відкрити свій потенціал. Сьогодні успішність на ринку праці залежить від того, якими знаннями, вміннями і навичками володіє громадянин. Програмою державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки передбачається розгортання системної, послідовної та широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи, в тому числі з учнівською молоддю. Зміна акцентів дає можливість розширити сферу впливу на  формування активності у професійному самовизначенні», - підкреслив Григорій Дендемарченко.

Обласна служба зайнятості традиційно щороку навесні та восени проводить профорієнтаційну акцію «Випускник». У рамках акції «Випускник-2019»  для учнів 8, 9, 10 та 11 класів проводилися дні відкритих дверей навчальних закладів, презентації навчального закладу, виїзні акції служби зайнятості, професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи, брейн-ринги «Ігри професій», КВЕСТи, КВН тощо. До організації та проведення заходів долучалися місцеві відділи освіти, відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, роботодавці.

Окремо директор відзначив, що з метою виявлення професійних намірів та вподобань дітей на Черкащині, проведено анкетування близько 8 тисяч школярів, які навчаються у 8-х класах навчальних закладів регіону. Анкетування охопило майже 90 % шкіл це і дало змогу проаналізувати попит школярів на різні види професійної діяльності та виявити їх наміри щодо подальшого навчання. Так, 48 % респондентів планують вступити до закладів вищої освіти, 27 % - до коледжу або технікуму, 18 % - конкретних планів не мають і лише 7 % планують обрати робітничу професію та навчатися у професійно-технічних навчальних закладах. Що стосується професійної діяльності, яка цікавить школярів, то у лідери ввійшли: медицина, культура, мистецтво і інноваційні технології. Такі галузі як освіта, юриспруденція, виробництво, правоохоронні органи та сільське господарство також мають попит серед респондентів. Проте, наукова діяльність практично не цікавить школярів.

Як показали результати анкетування, ціннісними орієнтирами при виборі майбутньої професії у школярів, в першу чергу, є можливість самореалізації, високий заробіток, престижність обраної діяльності, і звичайно, можливість допомагати іншим. Серед факторів, що впливають на вибір майбутньої професійної діяльності на першому місці знаходиться інтерес до обраного напрямку діяльності, на другому місці переважає думка батьків, на третьому місці – думка інших дорослих, четверту і п’яту позицію поділяють – думка ровесників та інші фактори.

«Серед нового, що було впроваджено в діяльності служби зайнятості є функціонування Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, сервіс якої знаходиться на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості, розробленої з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Використовуючи он-лайн-сервіс «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», що розташована на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри, можна пройти тестування у он-лайн форматі без відвідування служби зайнятості, щодо вибору або зміни професії, вибору майбутнього напряму професійного навчання, визначення схильності до підприємницької діяльності, оцінки власних здібностей та саморозвитку», - підсумував Григорій Дендемарченко.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ