07.11.2017 | 10:40

Підвищення ефективності професійного навчання шляхом організації його на замовлення роботодавців та цільового навчання для започаткування безробітними підприємницької діяльності є одним з пріоритетів у роботі Катеринопільського районного центру зайнятості.

На сьогоднішній день кожен четвертий безробітний,  який перебуває в службі зайнятості, не має професійної освіти або виконував роботу, яка не потребувала спеціальної підготовки. Разом з тим потреба роботодавців у низькокваліфікованих робітниках постійно зменшується. Більшість безробітних не має можливості виїхати на навчання в іншу місцевість з об’єктивних причин. Тому служба зайнятості пропонує безробітним підвищити кваліфікацію на курсах цільового призначення на базі навчальних закладів Черкаської області або безпосередньо на виробництві.

Підвищення кваліфікації повинно носити безперервний характер впродовж життя кожної окремої людини та проводитися протягом всієї трудової діяльності для послідовного розширення та поглиблення знань, вдосконалення майстерності робітників.

Так,  у 2016 році за направленням центру зайнятості 206 осіб пройшли професійне навчання. З них 3 особи закінчили курси «Підприємництво та бізнес –планування» та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю на відкриття власної справи. 

За 10 місяців поточного року фахівцями Катеринопільського районного центру зайнятості на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації було направлено 180 осіб з числа безробітних.

З метою підвищення ефективності професійного навчання, оперативного та якісного заповнення вакансій безробітні здобували та підвищували свою кваліфікацію за різними формами, а саме:

- проходили стажування – 34 осіб;

- навчалися на курсах цільового призначення – 146 осіб;

З них також 3 особи пройшли курси «Підприємництво та бізнес –планування» та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю на відкриття власної справи. 

Серед професій, за якими була найбільша потреба у професійному навчанні, були такі: оператор котельні, мащиніст (кочегар) котельні, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, перукар (перукар-модельєр), тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, підсобний робітник, бетоняр тощо.

Станом на 1 листопада 2017 року працевлаштовано 177 осіб, які закінчили професійне навчання.

Фахівці Катеринопільського районного центру зайнятості й надалі будуть організувати підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації у відповідності до кадрових потреб підприємств або з урахуванням підприємницьких ініціатив безробітних. Навчання протягом всього життя допомагає вижити, робить кожного з нас більш впевненим, дає змогу дивитись у майбутнє більш оптимістично.