27.01.2020 | 10:40

26 січня в усьому світі з професійним святом вітають працівників митної служби. Всесвітній день митниці був заснований у 1983 році та відтоді святкується щорічно.

Митна служба - один з основних атрибутів держави. Проголошення державного суверенітету і незалежності України в 1991 році зумовило нагальну потребу в забезпеченні належного захисту економічних інтересів країни.

Митник - професія затребувана, особливо в наш час, в період активної глобалізації та економічного зближення між усіма країнами світу.

Сучасні взаємовідносини між державами характеризуються посиленням економічних і торгових зв’язків, модернізацією і введенням нових транспортних коридорів з напруженим ритмом роботи, небаченим розвитком туризму та активізацією представників ділових, суспільних, спортивних та багатьох інших галузей. Саме тому, сьогодні зростає роль митниці, високопрофесійна робота якої, гарантує стабільність міждержавних зв’язків, стає своєрідною «візитівкою» держави.

Представники цієї професії запобігають незаконному ввезення товарів, серед яких іноді буває навіть зброя. Вони зупиняють контрабанду, таким чином забезпечуючи національну безпеку.

Отже, митник - професія не тільки цікава, але й благородна, що вчить бути патріотом своєї країни, дисциплінованою людиною, відданою справі і поставленим цілям.

Своєрідним плюсом можна вважати і те, що людина, що має досвід роботи на митниці, при бажанні легко може влаштуватися на престижні посади на комерційних підприємствах, оскільки чудово розуміє схеми економічної діяльності, розбирається в питаннях експорту та імпорту. Серед мінусів професії митника варто відзначити те, що працювати іноді доводиться не в дуже комфортних умовах, незважаючи ні на лютий холод, ні на нестерпну спеку.

Митник - професія, яка вимагає знань і навичок юриста, психолога, силовика, кінолога та лінгвіста.

Іноді влаштуватися на митницю можна і без фахової освіти. Але в цьому середовищі більше цінуються випускники відповідних відділень закладів вищої освіти, митних академій або юридичних факультетів.

Приміром, на Черкащині протягом 2019 року до обласної служби зайнятості надійшло 10 вакансій інспектора прикордонної служби, з них  усі укомплектовано за сприяння служби.

У переважній більшості вакансії надходили від  Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (військова частина 9930).

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив 13 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ