оп
04.03.2019 | 10:00

Сьогодні, успішність на ринку праці залежить від того, якими знаннями, вміннями і навичками володіє людина. Програмою державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки передбачається розгортання системної, послідовної та широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи, в тому числі з учнівською молоддю. Зміна акцентів дає можливість розширити сферу впливу на  формування активності у професійному самовизначенні. Саме фахівці з профорієнтації дозволяють максимально відкрити потенціал майбутніх випускників.

Головний напрямок роботи профорієнтаторів – безпосереднє спілкування з учнівською молоддю, їх батьками та педагогами, що забезпечує індивідуальний підхід у наданні кваліфікованої допомоги щодо вибору майбутнього фаху.

Тож, з метою ознайомлення зі світом професій, передумовами вибору професійної діяльності та етапами професійного самовизначення, фахівець з профорієнтації Звенигородської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості  Олена Ломако провела профорієнтаційний  урок для учнів 8-9 класів Звенигородської загальноосвітньої школи № 2. 

Під час спілкування з фахівцем служби зайнятості юнаки та дівчата розширили світогляд про світ професій та їх роль у житті людини. Разом обговорили прогресивні та сучасні спеціальності, а також кроки щодо того, як досягти кар’єрного успіху. Діти поділилися розповідями про те, за якими критеріями вони обирають майбутній фах та хто допомагає їм у визначенні професійної діяльності. Олена Ломако запропонувала школярам переглянути інформаційний відеоролик «Вибір професії» та презентувала сучасний он-лайн-сервіс служби зайнятості «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

Також, учнівська молодь ознайомилася з послугами служби зайнятості та актуальними професіями на ринку праці району.

Не менш цікавий захід, днями, провела фахівець з профорієнтації Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Вікторія Школьна для 17 учнів 9-го класу Тальнівського економіко-математичного ліцею. Дітей запросили на засідання  клубу для шкільної молоді «Вибір».

Обговорюючи тему заходу «Професії майбутнього та що потрібно робити, щоб бути успішним», юнаки та дівчата висловлювали власне бачення можливості відновлення престижу робітничих професій на ринку праці та побудови кар’єри. Вислухавши думки дітей, Вікторія Школьна розповіла про можливі варіанти отримання необхідної освіти та рівня кваліфікації, щоб у майбутньому бути затребуваним сучасним роботодавцем. Також ознайомила школярів з ТОП-10 навичками, що будуть актуальними у 2020 році та надала рекомендації щодо усвідомленого вибору професії.

«Організація ефективної професійної орієнтації молоді є одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості. Профорієнтація не лише сприяє знайомству випускника навчального закладу зі світом професій та вибору його професійного шляху, трудової соціалізації, а й впливає на формування трудових ресурсів країни, систему зайнятості і в кінцевому підсумку на соціально - економічний розвиток суспільства в цілому», - коментує директор Тальнівської районної філії Світлана Савченко.

Звенигородська, Тальнівська районні філії ОЦЗ