16.04.2018 | 09:39

З метою орієнтації молоді на професії затребувані на регіональному ринку праці службою зайнятості Черкащини спільно з працівниками освіти та роботодавцями проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи, які покликані допомогти у правильному виборі професії та побудові кар'єри. Залучення роботодавців до профорієнтаційної роботи є ключовим етапом для формування у молоді реальних уявлень про сучасне виробництво, актуальні професії на ринку праці, умови праці, перспективи професійного зростання, переваги зайнятості в легальному секторі економіки. Важливим є також надання психологічної допомоги молодій людині щодо  правильної самооцінки власних навичок, здібностей та формування реального уявлення про свої можливості та наміри.

Профорієнтаційна робота вкрай важлива не лише для служби зайнятості, а і для держави в цілому, адже попереджає безробіття та дозволяє кожній людині максимально відкрити свій потенціал. Про значення системної профорієнтаційної роботи з молоддю свідчить і прийняття наприкінці минулого року Програми Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. У зв’язку з цим у 2018 році перед службою зайнятості постають такі завдання як: удосконалення нормативно-правового, методичного, кадрового забезпечення профорієнтації та поглиблення подальшої співпраці з закладами освіти щодо профорієнтації учнів. Адже своєчасне проведення такої роботи з учнівською молоддю є основою запобігання молодіжного безробіття та розвитку трудового потенціалу країни. Тому обласною службою зайнятості цього року запроваджується комплексне профорієнтаційне супроводження учнів випускних класів шкіл області, починаючи вже з 8 класу і до закінчення ними школи.

З метою визначення напрямків професійної діяльності, які цікавлять школярів, на цей час в області розпочата робота з анкетування учнів 8-х класів, проводяться профорієнтаційні уроки. Наступним етапом комплексу заходів стане проведення професіографічних екскурсій на підприємства регіону за напрямками професійної діяльності, з урахуванням анкетного опитування конкретних учнів. У подальшому планується проведення психодіагностичного тестування з метою визначення сфери професійної діяльності відповідної категорії учнів, як під час групових заходів, так і під час індивідуальних консультацій.

З метою попередження молодіжного безробіття служба зайнятості створила Всеукраїнський кадровий резерв, що собою являє технологію швидкого пошуку і підбору кадрів на запити роботодавця. Ця технологія також передбачає он-лайн профорієнтацію та професійну діагностику, а також дистанційне навчання потенційних працівників необхідним навичкам, що є затребуваними для будь-якої професії. З метою реалізації цього проекту створено банк резюме, відеорезюме випускників навчальних закладів та банк актуальних вакансій. Так, молодь, яка навчається в професійно-технічних та вищих навчальних закладах має можливість увійти до Всеукраїнського кадрового резерву служби зайнятості, подавши своє резюме чи відеорезюме до будь-якого центру зайнятості області, філії ОЦЗ.

Важливою є також організація інформаційно-ро’зяснювальної роботи з учнівською молоддю щодо вирішення питання вибору професії в сучасних соціально-економічних умовах. З цією метою фахівцями центрів зайнятості, філій проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи для школярів, педагогів, батьків, реалізовуються такі масштабні проекти як – «КВЕСТи», «Міста професій», акції “Випускник”, конкурси в соцмережах тощо. Випускник навчального закладу, який звернувся до центру зайнятості, філії, може також взяти участь у будь-якому профорієнтаційному заході, зокрема на теми «Молодь на ринку праці» та «Особливості зайнятості молоді», тренінгах для юнацтва, ярмарках та міні-ярмарках вакансій, засіданнях «круглих столів» із залученням соціальних партнерів та ін. Крім того, кожна особа  може отримати індивідуальну профконсультацію. Також, в кожному центрі зайнятості, філії створені куточки для молоді з корисною та цікавою інформацією.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ