11.03.2019 | 12:21

За останні роки темп життя значно зріс. Разом з цим збільшилось і психоемоційне навантаження на нервову систему людини з урахуванням індивідуальних особливостей психіки. Кожен намагається встигнути адаптуватись до сучасного технічного прогресу, інформаційного перевантаження, соціальних, політичних, екологічних умов тощо.

Для багатьох жінок, пошук роботи — це стрес, особливо, коли вона перебувала в декретній відпустці по догляду за дитиною, або тривалий час не працювала. У таких випадках, на допомогу приходить служба зайнятості.

З метою формування позитивної мотивації жінок до праці, надання їм всебічної підтримки у здійсненні пошуку роботи, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, фахівцями Уманського міського центру зайнятості було організовано засідання клубу «Я - успішна жінка» для 14 жінок з числа безробітних.

Перед учасниками клубу виступила доцент кафедри психології Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини Тетяна Перепелюк, зауваживши, що: «Складовими частинами активного способу життя є і початок трудового дня, і режим харчування, і рухова активність, і якість відпочинку, і взаємовідносини з навколишнім середовищем та людьми, що нас оточують, і не менш важливим є — реакція на стресові ситуації. Саме від людини залежить яким буде її спосіб життя — здоровим, активним, продуктивним чи пасивним і безглуздим».

Психолог надала рекомендації щодо основних методів боротьби та профілактики стресу: активна взаємодія зі стресором, або вплив на саму проблему; зміна погляду на складну ситуацію, або інша її інтерпретація; приймання ситуації і зменшення фізичного ефекту від породжуючого нею стресу тощо. Також, вона наголосила, що довготривалий стрес значно погіршує функції та можливості імунної системи організму. При зниженні імунітету у людини частіше загострюються хронічні хвороби, важче перебігають запальні, вірусні та інші захворювання.

У контексті сказаного, Тетяна Перепелюк запропонувала присутнім ряд тренінгових вправ, спрямованих на зняття стресу, розвантаження від соціального напруження та подолання кризових ситуацій. 

Неформальне спілкування позитивно вплинуло на настрій присутніх.

Наприкінці засідання жінки обмінялися враженнями та висловили сподіваннями на те, що корисні поради психолога допоможуть не лише у повсякденному житті, а й під час пошуку роботи.

 

Уманський міський центр зайнятості