13.07.2017 | 16:51

З метою обговорення питань щодо забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулося засідання відповідної міжвідомчої робочої групи.

Засідання проходило під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Коваля за участю представників структурних підрозділів ОДА, профспілок, служби зайнятості, Головного управління Пенсійного фонду, обласного об’єднання організації роботодавців та обласного союзу промисловців та підприємців, управління державної фіскальної служби, Держпраці та Північного офісу Держаудитслужби в області. На захід також були запрошені голови міжвідомчих робочих груп міст Ватутіного, Сміли та Умані. Від Черкаського обласного центру зайнятості участь у засіданні робочої групи взяв директор Григорій Дендемарченко.

Під час свого виступу керівник обласної служби зайнятості повідомив, що протягом І півріччя 2017 року спостерігається зменшення навантаження на зареєстрованому ринку праці. Тільки з початку року послугами обласної служби зайнятості скористалися 38,2 тис. безробітних, що на 12,5 % менше, ніж у січні-червні 2016 року.

За словами Григорія Дендемарченка саме налагодження тісної співпраці з роботодавцями сприяло зростанню їх кількості, які співпрацювали з центрами зайнятості області щодо задоволення кадрових потреб. З початку року 4,9 тис. роботодавців заявили про потребу в працівниках. Всього продовж 6-ти місяців поточного року надійшло  21,3 тис вакансій, що на 8,3 % більше, ніж за відповідний період минулого року. В звітному періоді укомплектовано понад 19,5 тис. вакансій, рівень укомплектування становив 90,6 %, по Україні – 74,7 %.

«Підвищення мінімального розміру заробітної плати до 3 200 грн. з 1 січня 2017 року, позначилося на якісних характеристиках вакансій. Зокрема, суттєво збільшився середній розмір заробітної плати за вакансіями, які були заявлені до укомплектування. Так, якщо минулого року він становив 1,9 тис. грн., то за вакансіями, заявленими з початку цього року, середній розмір зарплати становить більше 3,5 тис. грн.», - наголосив директор обласного центру зайнятості.

Застосування нових підходів в організації роботи з клієнтами (використання відіорезюме, відеовакансій, презентацій роботодавців, співбесід за допомогою скайп-зв’язку, для тих, хто шукає місце роботи або ж пропонує його), сприяє збільшенню чисельності осіб працевлаштованих до набуття статусу безробітного та скороченню тривалості зареєстрованого безробіття.

У січні-червні поточного року понад 7,0 тис. осіб працевлаштовані в перші дні звернення до центрів зайнятості (в 1,4 рази більше, ніж за 6 місяців минулого року), а тривалість зареєстрованого безробіття скоротилася на 9 днів.

Також службою зайнятості проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота, як серед роботодавців, так і серед населення, щодо необхідності та переваг легальної зайнятості. «З початку року проведено 470 семінарів, в яких взяли участь понад 6,6 тис. роботодавців Черкащини, на яких розглядалися питання змін у законодавстві про зайнятість тощо. На ці семінари запрошуються представники управління держпраці. Під час таких зустрічей піднімаються питання легального працевлаштування, виплати зарплати, відповідальності роботодавців у разі порушення трудового законодавства. У січні-червні проведено 193 семінари за участю представників держпраці, в яких взяли участь понад 3 000 роботодавців», - наголосив Григорій Дендемарченко.

Наприкінці виступу директор обласної служби зайнятості також поінформував присутніх про проведення 7-8 липня 2017 року на Черкащині Всеукраїнської наради державної служби зайнятості  щодо підведення підсумків діяльності за I півріччя 2017 року та обговорення проблемних питань реформування державної служби зайнятості.

Питання про стан запровадження розмірів мінімальної заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області прокоментовано головами міжвідомчих робочих груп міст Ватутіного, Сміли та Умані.

В результаті активного обговорення вищевказаних питань учасники засідання окреслили своє бачення та план подальших дій щодо вирішення даної проблематики.

 

Довідково:

 

З метою підбору необхідних працівників протягом січня-червня 2017 року до Ватутінського міського центру зайнятості від місцевих роботодавців надійшло 349 вакансій. За сприяння центру зайнятості 0,4 тис. осіб забезпечено роботою, що становить 100,5 % до відповідного періоду минулого року, в тому числі працевлаштовано 276 безробітних. Фахівцями центру проведено 18 семінарів для 270 роботодавців.

 

З метою підбору необхідних працівників протягом січня-червня 2017 року до Смілянського міськрайонного центру зайнятості від місцевих роботодавців надійшло 1 114 вакансій. За сприяння центру зайнятості 1,1 тис. осіб забезпечено роботою, що становить 100,5 % до відповідного періоду минулого року, в тому числі працевлаштовано 735 безробітних. Фахівцями центру за участю представників держпраці проведено 11 семінарів для 146 роботодавців.

 

З метою підбору необхідних працівників протягом січня-червня 2017 року до Уманського міського центру зайнятості від місцевих роботодавців надійшло 1 659 вакансій, на 36,3 % зросла кількість роботодавців, які надавали вакансії. За сприяння центру зайнятості 1,6 тис. осіб забезпечено роботою, що становить 122,8 % до відповідного періоду минулого року, в тому числі працевлаштовано 632 безробітних. Фахівцями центру за участю представників держпраці проведено 16 семінарів для 303 роботодавців.