03.08.2018 | 13:10

Саме 30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй відзначила перший в історії Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Служба зайнятості, в свою чергу, провадить активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед зайнятого населення та безробітних з метою упередження громадян від можливості потрапляння в тенета шахраїв.

Тож протягом тижня, починаючи з відзначення дня протидії торгівлі людьми, Черкаською обласною службою зайнятості було проведено ряд тематичних заходів.

Фахівець з профорієнтації Золотоніської міськрайонної філії ОЦЗ Надія Журавльова разом з начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяною Жалобною, керівником сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Олегом Близнюком та оперуповноваженим Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, капітаном поліції Олександром Суханюком на одному із засідань клубу для безробітних «Знаю. Вмію. Можу» розглянули поняття «торгівля людьми», форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном. А наостанок учасники клубу переглянули відеофільм - «Життя на продаж», у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві.

У Катеринопільській районній філії ОЦЗ обговорення цього питання розглядалося на засіданні клубу «Успішна жінка» за участю директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інни Ткаченко.

Фахівець Корсунь-Шевченківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з фахівцем з питань зайнятості Корсунь-Шевченківської районної філії ОЦЗ провели бесіду та відеолекторій для безробітних жителів міста на тему: «Людина – не товар!».  На заході всі учасники отримали листівки з порадами та рекомендаціями, як подбати про власні права і безпеку працюючи в іншій країні, а також номера телефонів громадських організацій та національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультації мігрантів.

У Христинівській, Чигиринській та Жашківській районних філіях ОЦЗ відбулися профінформаційні заходи для безробітних осіб під назвою: «Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці».

«Якби років сто тому хтось сказав, що у XXI столітті знову виникне рабство, у це, мабуть, ніхто й не повірив би. Але це явище – ще одна ознака нашого часу. На сьогодні торгівля людьми є одним з найприбутковіших тіньових бізнесів у світі – він дає мільйонні прибутки і знаходиться на рівні з торгівлею зброєю та наркотиками. Тисячі людей їдуть до інших країн в пошуках кращої долі. Саме в таких умовах і організовуються злочинні угрупування», - відзначила фахівець з питань зайнятості Христинівської районної філії Добрянська Наталія у своєму виступі.

Обговорення ситуації на проведених заходах проходило доволі емоційно. Особливо вражаючими були розповіді учасників семінарів про власний досвід та досвід їх знайомих про реальні ситуації недобросовісного ставлення до наших заробітчан за кордоном.

Не залишили поза увагою фахівці служби зайнятості і літні відпочинкові табори для школярів.

Так, фахівцем з профорієнтації Драбівської районної філії ОЦЗ Володимиром Педашом спільно з соціальними партнерами було проведено лекцію для учнівської молоді у дитячому православному відпочинковому таборі «Небесний Серафим» на тему: «Людина – не товар».

Під час заходу юнаки та дівчата задавали чимало запитань фахівцям, які стосувалися порядку оформлення документів для виїзду за кордон та особливостей такої процедури для дітей та їх батьків.

Зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері, у ході якої діти отримали багато нової та корисної інформації, яка допоможе їм у майбутньому уникнути небезпечних ситуацій пов’язаних із нелегальною зайнятістю та торгівлею людьми.

 

Довідково: протягом І півріччя 2018 року Мінсоцполітики статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено 112 громадянам України. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, такий статус встановлено лише 102 особам.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

  1. Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
  2. Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
  3. Вас примушували відробляти неіснуючі борги;
  4. Вас втягнули у злочинну діяльність щляхом примусу, шантажу або насильства –  є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (з мобільного телефону).

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ

Інформаційні матеріали Золотоніської міськрайонної, Катеринопільської,

 Корсунь-Шевченківської, Христинівської, Чигиринської,

Жашківської, Драбівської районних філій ОЦЗ