30.03.2018 | 15:38

З метою обговорення питання щодо стану запровадження розмірів заробітної плати, не нижче мінімальної, на підприємствах, установах та організаціях Черкащини, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Засідання проходило під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Коваля за участю представників структурних підрозділів ОДА, профспілок, служби зайнятості, Головного управління Пенсійного фонду, обласного об’єднання організації роботодавців та обласного союзу промисловців та підприємців, управління державної фіскальної служби, Держпраці та Північного офісу Держаудитслужби в області. На захід також були запрошені голови міжвідомчих робочих груп міста Золотоноші, Черкаського та Шполянського районів. Від Черкаського обласного центру зайнятості участь у засіданні робочої групи взяв директор Григорій Дендемарченко.

На заході представники Головного управління Пенсійного фонду та Головного управління ДФС в області поінформували про здійснення моніторингу щодо запровадження мінімальної заробітної плати та вжиті заходи у 2017 році та за січень 2018 року на підприємствах та установах області щодо захисту прав застрахованих осіб. Результати проведених перевірок в минулому році та з початку поточного року прокоментував представник управління Держпраці.

Питання про стан запровадження розмірів мінімальної заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області прокоментували голови міжвідомчих робочих груп міста Золотоноші, Черкаського та Шполянського районів.

В результаті активного обговорення вищевказаних питань учасники засідання окреслили своє бачення та план подальших дій щодо вирішення проблематики.

 

Про співпрацю обласної служби зайнятості з роботодавцями з питань задоволення їх кадрових потреб та реалізацію рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко (матеріал за оперативними даними):

«У першому кварталі 2018 року зберігається тенденція до зменшення навантаження на зареєстрованому ринку праці.

З початку року послугами обласної служби зайнятості скористалось понад 27 тис. безробітних, що на 12 % менше, ніж у січні-березні минулого року. 2,8 тис. роботодавців заявили про потребу в працівниках. Всього продовж 3-х місяців надійшло понад 10 тис. вакансій, укомплектовано  понад 7,5 тис. вакансій, рівень укомплектування становив близько 75 %.

Підвищення мінімального розміру заробітної плати до 3 723 грн. з 1 січня 2018 року, позначилось на якісних характеристиках вакансій. Зокрема, суттєво збільшився середній розмір заробітної плати за вакансіями, які були заявлені до укомплектування. Так, якщо минулого року він становив 3,5 тис. грн., то за вакансіями, заявленими з початку цього року, середній розмір зарплати становить понад 4,3 тис. грн.

Протягом 3-х місяців працевлаштовано понад 7,3 тис. осіб.

Застосування нових підходів в організації роботи з особами, які звертаються до центрів зайнятості у пошуку роботи (якнайшвидше скерування людини до працевлаштування, підвищення її мотивації до зайнятості), сприяють збільшенню чисельності осіб працевлаштованих до набуття статусу безробітного та скороченню тривалості зареєстрованого безробіття. У січні-березні 3,9 тис. осіб працевлаштовані в перші дні звернення до центрів зайнятості або більше половини, а тривалість зареєстрованого безробіття скоротилась на 5 днів (становила 130 к. дн.).

Впровадження в роботу нових ефективних механізмів, а саме  використання відеопрезентації клієнтів (відеорезюме, відеовакансії та презентації роботодавців) дозволяє прискорити процес укомплектування вакансії. У 2018 році термін укомплектування вакансії в середньому по області становив 4 календарних дні (середній по Україні термін укомплектування – 10 календарних днів)».

Довідково:

З метою підбору необхідних працівників протягом січня-березня 2018 року до Золотоніського міськрайонного центру зайнятості від місцевих роботодавців надійшло 355 вакансій. За сприяння центру зайнятості більше 300 осіб забезпечено роботою.

З метою підбору необхідних працівників протягом січня-березня 2018 року до Черкаського районного центру зайнятості від місцевих роботодавців надійшло 384 вакансії. За сприяння центру зайнятості майже 300 осіб забезпечено роботою.

З метою підбору необхідних працівників протягом січня-березня 2018 року до Шполянського районного центру зайнятості від місцевих роботодавців надійшло 460 вакансій. За сприяння центру зайнятості більше 130 осіб забезпечено роботою.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ