оп
01.03.2019 | 10:00

З метою обговорення питання щодо стану запровадження розмірів заробітної плати, не нижче мінімальної, на підприємствах, в установах та організаціях Черкащини, відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Засідання проходило під головуванням директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації Руслана Чикала за участю представників структурних підрозділів ОДА, управління державної фіскальної служби, Держпраці та Північного офісу Держаудитслужби в області, Головного управління Пенсійного фонду, обласного об’єднання організації роботодавців, обласного союзу промисловців та підприємців, служби зайнятості та профспілок. На захід також були запрошені голови міжвідомчих робочих груп міст Канева та Сміли. Від служби зайнятості участь у засіданні робочої групи взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

На заході представники Головного управління Пенсійного фонду та Головного управління ДФС в області поінформували про здійснення моніторингу щодо запровадження мінімальної заробітної плати та вжиті заходи протягом 2018 року на підприємствах, в установах області щодо захисту прав застрахованих осіб. Результати проведених перевірок в минулому році прокоментував представник управління Держпраці.

Питання про стан запровадження розмірів мінімальної заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області прокоментували голови міжвідомчих робочих груп міст Канева та Сміли.

У результаті активного обговорення вищезазначених питань учасники засідання окреслили своє бачення та план подальших дій щодо вирішення проблематики.

Про співпрацю обласної служби зайнятості з роботодавцями з питань задоволення їх кадрових потреб та реалізацію рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко:

«У січні 2019 року зберігається тенденція до зменшення навантаження на зареєстрованому ринку праці.

З початку року послугами обласної служби зайнятості користувалось 21,9 тис. безробітних, що на 0,8 % менше, ніж у січні минулого року. Суттєво зросла кількість роботодавців, які співпрацювали з службою зайнятості щодо укомплектування вакансій. У січні цього року 2 922 роботодавці заявили до служби зайнятості про потребу в працівниках, це на 16 % більше ніж у 2018 році. Всього з початку поточного року надійшло 2,3 тис. вакансій, що на 7,6 % більше, ніж за відповідний період минулого року, укомплектовано 1,7 тис. вакансій, рівень укомплектування становив 59,4 %.

Підвищення мінімального розміру заробітної плати до 4 173 грн. з 1 січня 2019 року,  позначилось на якісних характеристиках вакансій. Зокрема, суттєво збільшився середній розмір заробітної плати за вакансіями, що були заявлені до укомплектування. Так, якщо в 2017 році він становив 3 417 грн., минулого року – 4 318 грн., то за вакансіями, заявленими з початку цього року, середній розмір зарплати становить 5 081 грн.

З початку поточного року працевлаштовано понад 1,8 тис. осіб, у тому числі 887 безробітних громадян.

Застосування нових підходів в організації роботи з особами, які звертаються до служби зайнятості у пошуку роботи (якнайшвидше скерування людини до працевлаштування, підвищення її мотивації до зайнятості) сприяють збільшенню чисельності осіб, працевлаштованих до набуття статусу безробітного, та скороченню тривалості зареєстрованого безробіття.

У січні 2019 року 802 особи працевлаштовані в перші дні звернення до служби зайнятості, тривалість зареєстрованого безробіття скоротилась на 3 дні (становила 109 календарних днів).

Впровадження в роботу нових ефективних механізмів, а саме використання он-лайн сервісів, дозволяє прискорити процес укомплектування вакансії. У січні 2019 року термін укомплектування вакансії в середньому по області становив 4 календарні дні (по Україні 10 календарних днів).

 

Довідково:

З метою підбору необхідних працівників протягом січня 2019 року до Канівської міськрайонної філії обласного центру зайнятості від місцевих роботодавців надійшла 91 вакансія. За сприяння філії 58 осіб забезпечено роботою.

З метою підбору необхідних працівників протягом січня 2019 року до Смілянського міскрайонного центру зайнятості від місцевих роботодавців надійшло 226 вакансій. За сприяння центру 174 особи забезпечено роботою.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ