Сьогодні, в приміщенні Федерації профспілок Черкаської області відбулося чергове засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення.
Захід проводив голова Федерації профспілок області, заступник голови координаційного комітету Петро Шевченко за участю членів відповідного комітету, які на паритетних основах представляють владу, роботодавців та профспілки. Серед них: директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, директори Департаментів соціального захисту населення та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Руслан Чикало і Роман Карманнік, начальник управління Держапраці в області Олена Лазарєва, представники обласного об’єднання організацій роботодавців, обласної служби зайнятості та галузевих профспілок області.
На засіданні координаційного комітету розглядалися питання щодо стану та перспективи розвитку ринку праці Черкащини, проекту «Обласної програми зайнятості населення на 2018-2020 роки» та продовження тривалості компенсації витрат роботодавцю на оплату праці зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Водночас було обговорено план роботи Черкаського обласного координаційного комітету сприяння зайнятості на 2018 рік.
У вступному слові голова Федерації профспілок області Петро Шевченко відзначив, що «Питання зайнятості населення завжди є актуальними на Черкащині. Оскільки забезпечення гідних умов праці є запорукою як економічної та і соціальної стабільності в регіоні, достойного рівня життя наших громадян. Порівняно з попередніми роками область зміцнила свої позиції щодо рівня зайнятості населення. На цей час рівень зайнятості населення у віці 15-70 років становить 56,7 %». Водночас він наголосив, що існує ряд питань, які потребують нагального вирішення на обласному рівні.
Основні зусилля обласної служби зайнятості полягають в сприянні працевлаштуванню пошукачів роботи та забезпеченні роботодавців кваліфікованими кадрами. Запорукою успіху в цьому є тісна співпраця з роботодавцями, завдяки чому збільшується надходження вакансій, що розширює можливості служби зайнятості у забезпеченні роботою тих, хто її шукає. Минулого року понад 6,9 тис роботодавців співпрацювали з центрами зайнятості щодо підбору працівників.
Аналізуючи ситуацію на ринку праці Черкащини директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко відзначив, що протягом 2017 року послугами обласної служби скористалися 56,6 тис безробітних, що на 11,1 % менше, ніж у 2016 році (по Україні - на 10,4 %). Загалом у минулому році надійшло майже 37 тис вакансій, з яких понад 34,2 тис було укомплектовано за сприяння служби зайнятості. Рівень укомплектування в області є одним з найвищих серед регіональних служб зайнятості. Минулого року він становив 91,8 % (по Україні 75,2 %), а термін укомплектування вакансій в області вдвічі менший ніж по Україні і становить 5 календарних днів.
За словами директора для підвищення мотивації роботодавців до створення робочих місць та працевлаштування соціально-вразливих верств населення з коштів Фонду надається компенсація єдиного соціального внеску. Минулого року 301 особа була працевлаштована на нове робоче місце з наданням роботодавцю компенсації ЄСВ, а з коштів Фонду використано з цією метою понад 3 млн. грн.
Учасниками координаційного комітету було відмічено, що виконання заходів обласної програми зайнятості населення у 2014-2017 роках мало позитивний вплив на стабілізацію ситуації на ринку праці Черкащини та сприяло зниженню навантаження на зареєстрованому ринку праці. Протягом останніх років відбувалося зниження рівня безробіття в області та зростання рівня зайнятості. Так, у 2014 році рівень безробіття становив 10,2 %, у січні-вересні 2017 року – 10%. Відповідно відбулося зростання рівня зайнятості з 56,3% у 2014 році до 56,7 % за підсумками 9-ти місяців минулого року. Особливо це позначилося на ситуації у 2017 році.
На цей час, в області розроблено проект обласної програми зайнятості на період до 2020 року. В розробці програми приймали участь усі сторони соціального партнерства: органи влади, профспілки, представники організації роботодавців, служба зайнятості. На противагу попереднім програмам, у новому варіанті передбачається більш тісніший взаємозв’язок між економічними та соціальними блоками, оскільки зайнятість на Черкащині, безпосередньо залежить від економічного розвитку, створення робочих місць, зокрема, під час реалізації інвестиційних проектів, розвитку малого та середнього бізнесу. «Лише в цих умовах та завдяки консолідації зусиль всіх зацікавлених сторін буде реалізовано ряд заходів передбачених програмою, що у свою чергу сприятиме підвищенню рівня зайнятості мешканців Черкащини та їх добробуту», - відзначив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало. Проект обласної програми буде винесено до затвердження на чергове засідання сесії обласної ради.
Про продовження тривалості компенсації витрат роботодавцю на оплату праці зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб доповіла начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Лариса Мірошник. Вона відзначила, що від Уманського та Черкаського міських центрів зайнятості надані матеріали на розгляд комітету по двох роботодавцях щодо визначення тривалості компенсації витрат роботодавцю не більше дванадцяти календарних місяців.
Заслухавши і обговоривши інформацію, члени обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення прийняли відповідні рішення з обговорюваних питань.