21.06.2016 | 16:47

Днями під головуванням віце-прем'єр-міністра України з соціальних питань Павла Розенка проведено селекторну нараду щодо соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб, в якій взяли участь представники від влади, центру зайнятості та керівники структурних підрозділів ОДА.

Під час обговорення нагальних питань внутрішно переміщених осіб директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко поінформував присутніх про те, що на сьогоднішній день до центрів зайнятості області звернулось понад 1750 вимушених переселенців. Завдяки індивідуальному підходу до кожної людини вдалося вирішити питання працевлаштування та досягти певних результатів у їх соціальній адаптації до нових умов життя. Так, 614 осіб працевлаштовано на постійне місце роботи із них 22 особи отримали одноразово виплату  допомоги по безробіттю та започаткували власну справу,  140 переселенців пройшли професійне навчання, 303 особи брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. Як зазначив Григорій Григороич існують і певні труднощі, що обмежують пошук роботи це особисті проблеми переселенців – необхідність догляду за малолітніми дітьми, хворими або пораненими, пристарілими родичами, інвалідами тощо. Крім того, не всі особи визначились з остаточним місцем проживання, і навіть при пропонуванні їм підходящої роботи, відмовляються в очікуванні якнайшвидшого повернення додому. Ще одним фактором є невідповідність професійно-кваліфікаційного рівня. Так, майже дві третини переселенців, які звернулися до служби зайнятості, мають вищу освіту, при тому, що роботодавці Черкащини, навпаки, мають більшу потребу в робітниках (майже дві третини від загальної кількості вакансій), та лише кожну третю вакансію пропонують для працевлаштування службовців. Також багато переселенців мають завищенні вимоги до розміру очікуваної оплати праці, а рівень заробітної плати в вакансіях, які заявлені роботодавцями Черкащини, не є високим (85% вакансій мають розмір зарплати від мінімальної до середньої по області).

Зазначені причини впливають на те, що обласною службою зайнятості працевлаштовано лише кожного третього з числа вимушених переселенців. області. Але, якщо в цілому по Україні рівень працевлаштування ВПО становить 29 відсотків то на Черкащині цей показник становить більше 32,6 відсотків.