10.10.2018 | 11:00

Статус безробітного можуть набути особи працездатного віку до призначення пенсії, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готові та здатні приступити до роботи, не віднесені до категорії зайнятого населення.

При проведенні реєстрації, безробітним подаються наступні документи: паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, облікова картка платника податків, трудова книжка, а в разі потреби військовий квиток, диплом або інший документ про освіту.

Згідно частини 1 статті 68 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (далі Закон), присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України. За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається (ч.2 ст.68 Закону).

Отже, з моменту початку виконання у суді обов'язків присяжного, особа належить до зайнятого населення та не має права на одержання допомоги по безробіттю.

Юридичний відділ ОЦЗ